Tottenham zszokowany odwołaniem derbów Londynu

Ryan Sessegnon
Pressfocus Na zdjęciu: Ryan Sessegnon

Tottenham w oficjalnym komunikacie wyraził niezadowolenie z powodu przełożenia derbów Londynu. Taki wniosek złożył w piątek Arsenal.

  • Zaplanowany na 16 stycznia mecz Tottenham – Arsenal, nie odbędzie się
  • Spotkanie zostało przełożone na wniosek klubu z Emirates Stadium
  • Klub dowodzony przez Antonio Conte, jest rozczarowany decyzję władz ligi

Tottenham zarzuca Premier League niekonsekwencję

Sezon 2021/2022 w Premier League od dłuższego czasu naznaczony jest przełożonymi meczami. Włodarze ligi angielskiej niemal zawsze zgadzają się na odroczenie spotkania w czasie, gdy klub zwróci się z taką prośbą. Taką w piątek wystosował Arsenal.

Kanonierzy chcieli przełożyć niedzielny mecz z Tottenhamem. Swój wniosek argumentowali wieloma nieobecnościami. Piłkarze Arsenalu są jednak wyłączeni z gry z powodu wyjazdu na Puchar Narodów Afryki oraz licznych kontuzji. Na Covid-19 choruje tylko jeden gracz. Premier League w sobotę poinformowała, że derby Londynu nie odbędą się w pierwotnym terminie, co nie spodobało się Tottenhamowi.

Jesteśmy niezmiernie zaskoczeni, że wniosek Arsenalu został zaakceptowany. Sami zostaliśmy zdyskwalifikowani z Ligi Konferencji Europy po tym, jak znaczna liczba przypadków koronawirusa oznaczała, że musieliśmy zmienić termin spotkania. a nasz wniosek o przełożenie meczu z Leicester został odrzucony – czytamy w komunikacie klubu prowadzonego przez Antonio Conte.

Ważne jest, aby była jasność w stosowaniu ustalonych reguł. Możemy teraz widzieć niekonsekwencję. Po raz kolejni plany kibiców zostały zniszczone w niedopuszczalnie krótkim czasie – dodał Tottenham.

Czytaj także: Przełamanie Norwich, Wilki nie dały szans Świętym – podsumowanie 22. kolejki Premier League

Komentarze