Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Mourinho: Bale wie, że go cenię

Gareth Bale i jego ewentualny powrót do Tottenhamu Hotspur to ostatnio temat numer jeden na Wyspach Brytyjskich. Tymczasem w trakcie konferencji prasowej przed starciem z Lokomotiwem Płowdiw na temat Walijczyka wypowiedział się menedżer The Spurs, unikając jednak konkretnej wypowiedzi.

Czytaj dalej…

Gareth Bale według angielskich dziennikarzy ma trafić do Tottenhamu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. W rozmowie ze Sky Sports menedżer piłkarza przekonywał, że jego klient jest najbliżej zmiany klubu od siedmiu lat, gdy trafił do Realu Madryt w 2013 roku.

– Gareth Bale jest zawodnikiem Realu Madryt. Nie komentuję spraw dotyczących piłkarzy z innych klubów. Nie mogę komentować. Kontakty z agentami nie są moim zadaniem. Nie chcę tego komentować – mówił Jose Mourinho cytowany przez Sky Sports.

Mourinho: Chciałem Bale’a, gdy byłem w Realu

Angielscy dziennikarze naciskali jednak na Portugalczyka, pytając go wprost, czy chciałby mieć Walijczyka w składzie swojej drużyny. – Nie odniosę się do tego typu pytania. To zawodnik Realu Madryt, więc muszę to uszanować – rzekł Mourinho.

– Mogę jednak powiedzieć, że gdy byłem trenerem Realu, to chciałem mieć Bale’a w składzie, ale nie było mi to dane. Zawodnik ten trafił do tego klubu dopiero w momencie, gdy ja opuścił Real – kontynuował trener.

– Nie jest tajemnicą, że podziwiam Bale’a za jego umiejętności. Myślę, że nawet sam zawodnik to wie – skwitował Mourinho.

Odnotujmy, że w najbliższą niedzielę Tottenham rozegra swój drugi mecz w ramach angielskiej ekstraklasy w kampanii 2020/2021. Rywale Kogutów będzie Southampton FC. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Komentarze