Tottenham Hotspur potwierdził regułę. Antonio Conte świetnym przykładem

Antonio Conte
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Tottenham Hotspur w obecnym tygodniu zdecydował się zmienić menedżera i postawił na Antonio Conte. Włoch świetnie zna Premier League, ponieważ prowadził w niej z powodzeniem Chelsea, zdobywając tytuł mistrzowski i wygrywając Puchar Anglii. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w swoim tekście dla Seriea.pl pokazują, jak wielką rolę włoscy szkoleniowcy odgrywają we współczesnym futbolu i tłumaczą, dlaczego tak chętnie się na nich stawia.

  • Antonio Conte objął Tottenham Hotspur po zwolnieniu Nuno Espirito Santo
  • Oprócz Conte, wcześniej wielu innych szkoleniowców świetnie radziło sobie w Premier League
  • Eksperci Eleven Sports wskazują przykłady także z innych lig i tłumaczą, skąd bierze się przewaga trenerów z Italii nad innymi

Tottenham i Conte – kolejny taki mariaż

Premier League lubi włoskich trenerów z wzajemnością. Przykłady Carlo Ancelottiego, Roberto Di Matteo, Antonio Conte czy Claudio Ranieriego tylko to potwierdzają. Oczywiście nie zawsze i wszędzie menedżer z Włoch jest gwarantem sukcesu, ale jakoś na tę renomę trzeba było zapracować. Opinia nie bierze się z powietrza, a z wieloletnich doświadczeń. Tottenham, stawiając na Conte, postanowił wybrać najbardziej bezpieczną i sprawdzoną opcję. Pewien gwarant sukcesu, choć o tytule pewnie nikt w klubie nie myśli na poważnie, a przynajmniej nie w tym sezonie.

Antonio Conte ma oczywiście świetne rekomendacje. Jako menedżer Chelsea był wybierany najlepszym trenerem w Anglii. W trakcie dwóch sezonów sięgnął po dwa ważne trofea. Sprawdził się i teraz inny londyński klub wierzy w to, że podobnie będzie za jego drugim podejściem do ligi angielskiej.

Piotr Dumanowski i Dominik Guziak na łamach Seriea.pl przyglądają się szerzej sprawie Conte i przeszłości kilku innych włoskich szkoleniowców. Wskazują też konkretne przykłady na potwierdzenie tezy, że myśl szkoleniowa z Italii jest jedną z najlepszych, a może nawet najlepszą, na świecie.

Cały tekst pt. “Włoskie imperium trenerów” możesz przeczytać na Seriea.pl.

Komentarze

Na temat “Tottenham Hotspur potwierdził regułę. Antonio Conte świetnym przykładem

Jeśli oceniać po wynikach, to najlepsza jest myśl szkoleniowa z Niemiec. Klopp, Tuchel, Nagelsman, a wcześniej Flick, prowadzą drużyny z największymi osiągnięciami w ostatnich latach. Na tym poziomie jest tylko Guardiola.