Czołowy strzelec Premier League przyznał się do winy

Ivan Toney przyznał się do znacznej części z 262 zarzutów dotyczących łamania zasad odnośnie gier hazardowych. Jak donosi Sportsmail, napastnik Brentfordu zostanie zawieszony, a kara rozpocznie się jeszcze w trwającym sezonie.

Ivan Toney
PressFocus Na zdjęciu: Ivan Toney
  • Ivan Toney został oskarżony o 232 naruszenia przepisów angielskiej federacji dotyczących hazardu w latach 2017-2021
  • Później federacja dodała kolejnych 30 zarzutów za kolejne naruszenia z lat 2017-2019
  • Anglik, aspirujący do gry w reprezentacji, zostanie zawieszony i to niebawem – bo jeszcze w tym sezonie

Jeden z najlepszych napastników Premier League zostanie niebawem zawieszony

W listopadzie minionego roku wyszło na jaw, że angielska federacja oskarżyła Ivana Toneya o 232 naruszenia przepisów dotyczących gier hazardowych. Miesiąc później dołożono kolejnych 30 zarzutów.

Już wtedy wydawało się, że Anglik wpadł w naprawdę poważne kłopoty. W ostatnią środę Sportsmail poinformowało, że 26-latek przyznał się do dużej części zarzutów. Angielskie źródło przekonuje, że napastnika Brentfordu czeka zawieszenie. Kara ma rozpocząć się jeszcze w tym sezonie.

To fatalne wieści dla Toneya. Z 14 bramkami na koncie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Premier League. Piłkarz od dawna walczy o szansę w reprezentacji Anglii. Jak dotąd otrzymał jedno powołanie, ale nie spodobał się Garethowi Southgate’owi podczas treningu. Tym samym oglądał mecze Synów Albionu w Lidze Narodów jedynie z ławki rezerwowej.

Nie wiadomo jeszcze, na jak długo angielska federacja zawiesi napastnika. Przy tak licznych zarzutach można się jednak spodziewać, że kara będzie poważna.

Zobacz też: Pomocnik Eintrachtu już wie, gdzie trafi latem.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze