Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Thiago Alcantara piłkarzem Liverpoolu!

Thiago Alcantara jest już oficjalnie zawodnikiem Liverpoolu. Reprezentant Hiszpanii, który na Anfield Road przenosi się z Bayernu Monachium podpisał czteroletni kontrakt z The Reds. Łączna kwota transferu ma opiewać na 25 milionów funtów.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, Liverpool za definitywny transfer 29-letniego zawodnika zapłaci 20 milionów funtó. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe 5 milionów funtów bonusów, w zależności od spełnienia zapisów zawartych w umowie transferowej.

Wyczekiwany transfer

Hiszpan z przenosinami na Anfield Road łączony był od dawna. Teraz nie kryje zadowolenia z finalizacji transferu. – To dla mnie niesamowite uczucie. Długo czekałem na tę chwilę i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być – powiedział Thiago, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Kiedy mijają lata, starasz się wygrać tyle, ile możesz. A kiedy wygrasz, chcesz wygrać jeszcze więcej. Myślę, że ten klub idealnie pasuje do tego, kim jestem. Chcę osiągnąć wszystkie cele, zdobyć jak najwięcej trofeów – kontynuował.

– Czuć tutaj również rodziną atmosferę, której potrzebuję, ponieważ lubię mieć bliskie relacje z klubem. Jestem przekonany, że będę mógł liczyć na to również w tym zespole – dodał hiszpański pomocnik.

Siedem lat w Monachium

Thiago Alcantara jest wychowankiem słynnej akademii Barcelony La Masia. W kadrze pierwszego zespołu katalońskiego klubu przebywał jednak tylko trzy lata. Latem 2013 roku przeniósł się do Monachium, gdzie spędził siedem kolejnych lat.

Z zespołem Bayernu, w barwach którego rozegrał łącznie 235 spotkań, zdobywając 31 bramek i notując 37 asyst, siedem razy sięgał po mistrzostwo Niemiec. Ostatni sezon zakończył również triumfem w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Komentarze