Sroki pokonały Leicester

Piłka Premier League

Piłkarze Leicester City po czterech kolejnych zwycięstwach doznali w piątkowy wieczór porażki. W wyjazdowym spotkaniu ulegli 0:1 Newcastle United, które wcześniej zanotowało dwie kolejne porażki.

Zdecydowanym faworytem piątkowego meczu byli gospodarze. W pierwszych dwóch kwadransach byli również groźniejsi, ale nie potrafili zaskoczyć strzegącego bramki Newcastle Dubravki.

Tymczasem w 32. minucie Sroki objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu Matta Ritchiego z lewej strony boiska, ładnym uderzeniem głową popisał się Ayoze Perez.

W drugiej połowie Lisy szukały okazji zdobycia wyrównującego gola. Najlepszą z nich miał w 80. minucie Jamie Vardy, ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nad poprzeczką.

Leicester City – Newcastle United 0:1 (0:1)

1:0 Ayoze Perez 32′