Sobota w Premier League. Historyczna wygrana Luton, wpadki City i United [WIDEO]

Wpadki Manchesterów, historyczna wygrana Luton i piękne trafienie Miguela Almirona. W trakcie sobotnich spotkań Premier League, które rozpoczęły się o godzinie 16:00, działo się naprawdę dużo.

Erik ten Hag
IMAGO / Richard Sellers Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Sobota w Premier League przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcia
  • Wpadki zaliczyły drużyny z Manchesteru
  • Pierwsze zwycięstwo w Premier League zanotowało Luton
  • Cudowną bramką popisał się Miguel Almiron

Premier League. Cudowny gol Almirona, historyczna wygran Luton oraz wpadki Man City i Man United

Pierwszym sobotnim (30.09) spotkaniem Premier League było starcie Aston Villi z Brighton, w którym gospodarze zdemolowali przyjezdnych. Warto również dodać, że dobry występ zaliczył Matty Cash. O tym meczu pisaliśmy więcej w osobnym artykule: Aston Villa zabawiła się z Brighton, błysnął Cash [WIDEO].

Bournemouth 0:4 Arsenal

Arsenal potwierdził dobrą formę, pokonując Bournemouth 4:0, dzięki trafieniom Martina Odegaarda, Kaia Havertza, Reissa Nelsona i Bena White’a. Kanonierzy są wciąż niepokonani w lidze. Do tej pory zanotowali pięć zwycięstw i dwa remisy. Z kolei Bournemouth nie odniosło jeszcze wygranej w Premier League.

Everton 1:2 Luton

Luton odniosło historyczną wygraną w Premier League. To pierwsze zwycięstwo dla tego klubu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Bramki dla gości zdobyli Tom Lockyer i Carlton Morris. Dla Evertonu trafił Dominic Calvert-Lewin.

Manchester United 0:1 Crystal Palace

Manchester United ponownie zawiódł w Premier League i powiększył swoją stratę do ligowej czołówki. Jedyną bramkę w spotkaniu dla Crystal Palace zdobył Joachim Andersen.

Newcastle 2:0 Burnley

Newcastle United po niemrawym początku sezonu weszło na dobre tory. Sroki pewnie pokonały Burnley 2:0 po bramkach Almirona i Isaka. Na ten moment zajmują 8. miejsce w tabeli. Natomiast Burnley plasuje się na przedostatniej lokacie z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

West Ham 2:0 Sheffield United

West Ham bez większych kłopotów pokonał Sheffield United. Losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. W 24. minucie trafił Jarrod Bowen, a przed przerwą rezultat podwyższył jeszcze Tomas Soucek.

Wolves 2:1 Manchester City

Manchester City zanotował swoją pierwszą porażkę w tym sezonie Premier League. Bramki dla Wolverhampton Wanderers zdobyli Ruben Dias (samobój) i Hwang Hee-Chan, zaś dla Obywateli trafił Jordan Alvarez.

O godzinie 18:30 rozpocznie się hit tej kolejki Tottenham – Liverpool. Pomeczowa relacja będzie dostępna na Goal.pl w osobnym artykule.

Przeczytaj także: Polski napastnik strzela jak na zawołanie. Jasny sygnał dla Probierza