Odważna deklaracja stopera Chelsea. “Możemy wygrać mistrzostwo Anglii”

Kalidou Koulibaly
Pressfocus Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly

Kalidou Koulibaly od dwóch tygodni nie gra z powodu kontuzji i nie może się już doczekać powrotu na boisko. Defensor w ostatniej rozmowie z mediami odważnie zapowiedział, że Chelsea stać w tym sezonie na zdobycie mistrzostwa Anglii.

  • Koulibaly latem został zawodnikiem Chelsea
  • Senegalczyk liczy, że uda mu się z obecnym klubem powalczyć o mistrzostwo Anglii
  • Strata The Blues do lidera tabeli jest jednak dość znacząca

Koulibaly pełen wiary w możliwości Chelsea

Kalidou Koulibaly latem zamienił Napoli na Chelsea, jednak trudno jeszcze określić, czy ta zmiana wyszła mu na lepsze. Senegalczyk w tym sezonie boryka się z problemami zdrowotnymi, przez które stracił ostatnie trzy mecze. 31-latek jest mimo to pozytywnej myśli i wyczekuje już powrotu na boisko. 

Podczas ostatniej rozmowy z mediami środkowy obrońca zapowiedział, że The Blues stać w tym sezonie na walkę o mistrzostwo Anglii. Koulibaly wierzy w potencjał drużyny, z którą ma nadzieję sięgnąć po trofea. 

– Możemy w tym sezonie wygrać mistrzostwo Anglii, chciałbym bardzo napisać tu historię. Przybyłem do klubu dla trenera, który chciał mnie bez względu na wszystko, a teraz go nie ma. Zarówno Tuchel i Potter grają ustawieniem z trójką obrońców, a ja jestem przyzwyczajony z Napoli do gry czwórką. Człowiek uczy się jednak całe życie – stwierdził defensor. 

Chelsea po 12 kolejkach zajmuje dopiero szóste miejsce w Premier League. Do prowadzącego Arsenalu The Blues tracą już dziesięć punktów. Wobec tak dużej przewagi rywali może być im mimo wszystko trudno walczyć o mistrzostwo w sezonie 2022/23.

Przeczytaj też: Dwóch piłkarzy Chelsea leci do Dubaju. Marzenia o mundialu nadal się tlą

Komentarze