Kluczowy zawodnik Chelsea odrzucił ofertę nowego kontraktu

Edouard Mendy
Pressfocus Na zdjęciu: Edouard Mendy

Zarząd Chelsea Londyn w ostatnich dniach zajął się przedłużaniem kontraktów ze swoimi zawodnikami. Nową umowę parafował już Reece James, a w trakcie negocjacji jest także Mason Mount. Ofertę nowej umowy odrzucił według mediów Edouard Mendy. Golkiper nie był zadowolony z jej warunków.

  • Chelsea złożyła Mendy’emu ofertę nowego kontraktu
  • Senegalczyk nie zgodził się na parafowanie umowy z uwagi na niesatysfakcjonujące warunki finansowe
  • 30-latkowi zaoferowano niższe zarobki aniżeli jego zmiennikowi

Mendy poirytowany ofertą Chelsea

Po zamknięciu letniego okienka transferowego włodarze Chelsea uznali, że jest to odpowiedni czas na docenienie zawodników i zaoferowanie im nowych kontraktów. W ten sposób zabezpieczono już przyszłość Reece Jamesa, a w planach jest także przedłużenie kontraktów z Masonem Mountem, czy Edouardem Mendym. Dojście do porozumienia z Senegalczykiem może być jednak trudniejsze niż się wydawało.

Dziennikarze Daily Mail przekazali, że bramkarz odrzucił ofertę nowej umowy z powodu niesatysfakcjonujących go zarobków. Irytację zawodnika wywołał fakt, iż zaoferowano mu niższą pensję aniżeli jego zmiennikowi – Kepie Arrizabaladze. 

Mendy słabo rozpoczął sezon, notując kilka kompromitujących błędów, po których Chelsea straciła bramki. Z tego względu spotkanie przeciwko Dinamo Zagrzeb w Lidze Mistrzów spędził na ławce rezerwowych. Decyzja sztabu szkoleniowego nie pomogła The Blues. Zespół po bardzo słabym meczu przegrał na wyjeździe 0:1.

Komentarze