Selekcjoner Belgii poprowadzi Tottenham?

Roberto Martinez
Roberto Martinez Pressfocus

Tottenham kontynuuje poszukiwania następcy zwolnionego Jose Mourinho. The Sun sugeruje, że trenerem londyńczyków mógłby zostać aktualny selekcjoner reprezentacji Belgii – Roberto Martinez.

Powrót do Premier League?

19 kwietnia z funkcji trenera Tottenhamu zwolniony został Jose Mourinho. Portugalczyk przybył do Spurs w listopadzie 2019 roku. Miał sprawić, że Koguty zdobędą w końcu jakiś puchar, ale tak się nie stało. W pierwszym roku pracy zajął z drużyną szóste miejsce w Premier League. W bieżącej kampanii był nawet liderem po 12 kolejce, ale czar prysł. Tottenham zakończył udział w Lidze Europy na etapie 1/8 finału oraz ma małe szanse na udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Miejsce Mourinho tymczasowo zajął 29-letni Ryan Mason, który przegrał finał Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City (0:1).

Prezes Daniel Levy poszukuje nowego trenera, a jednym z kandydatów według The Sun jest Roberto Martinez. 47-letni Hiszpan 3 sierpnia 2016 roku objął reprezentację Belgii, którą prowadzi z sukcesami. Od tego momentu zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Kolejny krążek może wywalczyć na zbliżającym się Euro 2020.

Zanim Martinez objął Belgię, trenował w Premier League. Na najwyższym szczeblu rozgrywek prowadził Wigan Athletic oraz Everton. Z pierwszym wymienionym klubem wygrał Puchar Anglii w 2013 roku. Wówczas pokonał 1:0 Manchester City. Następnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie zajął trzecie miejsce.

Roberto Martinez może objąć Tottenham po zakończeniu Mistrzostw Europy, o ile faktycznie zostanie wybrany. Ma bowiem sporą konkurencję. Media łączą ze Spurs między innymi: Ralfa Rangnicka, Brendana Rodgersa, czy Maurizio Sarriego.

Koguty zagrają dzisiaj (2 maja) o 20:15 z Sheffield United. Zapowiedź tej potyczki przeczytacie tutaj.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. maja 2021 20:10.

Komentarze