Sarri: Zasłużyliśmy na awans do finału

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Chelsea awansowała do finału Pucharu Carabao pokonując po serii rzutów karnych Tottenham Hotspur. Maurizio Sarri, menedżer The Blues, powiedział, że jego zespół w pełni zasłużył na ten triumf.

Czytaj dalej…

Drużyna ze Stamford Bridge przegrała pierwszy mecz na Wembley 0:1, ale w rewanżu wygrała 2:1. Losy awansu rozstrzygnęły się w serii “11”. Te lepiej wykonywali piłkarze z zachodniej części stolicy Anglii.

– Bardzo dobrze zareagowaliśmy. Zawodnicy pokazali bardzo dobry poziom determinacji i jestem niezwykle zadowolony z poziomu ich gry – powiedział Sarri, cytowany przez BBC.

– Uważam, że w przeciągu 180 minut, na przestrzeni tych dwóch spotkań, zasłużenie awansowaliśmy do finału. Zasługiwaliśmy aby wygrać rewanż 3:1 lub 4:1, ale rywale potrafili sprawić nam problemy na początku drugiej połowy – przyznał włoski szkoleniowiec.

– Zagraliśmy jednak bardzo dobre spotkanie. Byliśmy bardzo niebezpieczni i mieliśmy mnóstwo sytuacji – stwierdził. W finale jego podopieczni zmierzą się 24 lutego z Manchesterem City.

Komentarze