Sarri: Chelsea nie jest gotowa na zmiany

Maurizio Sarri
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Maurizio Sarri

Od momentu, gdy Jorginho zasilił szeregi Chelsea FC, opuszczając SSC Napoli, to gra praktycznie wszystko, co się da. W tej kwestii wypowiedział się menedżer The Blues, który stwierdził, że taki stan rzeczy będzie miał miejsce, dopóki w drużynie nie pojawi się zawodnik, który będzie mógł być alternatywą dla reprezentanta Włoch.

Czytaj dalej…

– W tej chwili nie jesteśmy gotowi na zmianę. Mogę zdecydować się na zmianę JJorginho, gdy będziemy w 100 procentach przekonani do takiego rozwiązania. Na razie nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani – tłumaczył Maurizio Sarri cytowany przez FourFourTwo.

– Naszym celem jest, aby grać o najwyższe cele. Aby tak było, musimy grać zawsze na 100 procent swoich swoich możliwości, co w Anglii nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, że ostatnio mieliśmy pierwszy tydzień od sierpnia, gdy mogliśmy trochę odetchnąć – dodał Włoch.

– Tym samym po raz pierwszy od czterech miesięcy, mieliśmy czas, aby spróbować poprawić niektóre elementy w naszej grze, więc w tej sytuacji nie jest łatwo poprawić dużo w tak krótkim czasie – zaznaczył Sarri.

– Jorginho jest mi znany od czterech sezonów, więc wiem, że prezentuje swój optymalny poziom. W 20 spotkaniach spisał się w moim odczuciu bardzo dobrze – powiedział włoski trener.

– Być może w ostatnich dwóch meczach był trochę zmęczony, rozgrywał przez to piłkę trochę wolniej niż wcześniej, ale myślę, że to normalne – uzupełnił Sarri.

– Nie można pozostać na szczycie przez 60 spotkań, więc normalne jest mieć nieco słabszy moment w sezonie, w którym nie jesteś tak dobry, jak zwykle, ale to nie jest duży problem. W każdym razie to jest powód, dla którego powiedziałem, że potrzebujemy dla niego zmienika w związku z odejściem Cesca Fabregasa – skwitował.

Komentarze