Sarri: Chelsea nie jest gotowa na zmiany

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Od momentu, gdy Jorginho zasilił szeregi Chelsea FC, opuszczając SSC Napoli, to gra praktycznie wszystko, co się da. W tej kwestii wypowiedział się menedżer The Blues, który stwierdził, że taki stan rzeczy będzie miał miejsce, dopóki w drużynie nie pojawi się zawodnik, który będzie mógł być alternatywą dla reprezentanta Włoch.

Czytaj dalej…

– W tej chwili nie jesteśmy gotowi na zmianę. Mogę zdecydować się na zmianę JJorginho, gdy będziemy w 100 procentach przekonani do takiego rozwiązania. Na razie nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani – tłumaczył Maurizio Sarri cytowany przez FourFourTwo.

– Naszym celem jest, aby grać o najwyższe cele. Aby tak było, musimy grać zawsze na 100 procent swoich swoich możliwości, co w Anglii nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, że ostatnio mieliśmy pierwszy tydzień od sierpnia, gdy mogliśmy trochę odetchnąć – dodał Włoch.

– Tym samym po raz pierwszy od czterech miesięcy, mieliśmy czas, aby spróbować poprawić niektóre elementy w naszej grze, więc w tej sytuacji nie jest łatwo poprawić dużo w tak krótkim czasie – zaznaczył Sarri.

– Jorginho jest mi znany od czterech sezonów, więc wiem, że prezentuje swój optymalny poziom. W 20 spotkaniach spisał się w moim odczuciu bardzo dobrze – powiedział włoski trener.

– Być może w ostatnich dwóch meczach był trochę zmęczony, rozgrywał przez to piłkę trochę wolniej niż wcześniej, ale myślę, że to normalne – uzupełnił Sarri.

– Nie można pozostać na szczycie przez 60 spotkań, więc normalne jest mieć nieco słabszy moment w sezonie, w którym nie jesteś tak dobry, jak zwykle, ale to nie jest duży problem. W każdym razie to jest powód, dla którego powiedziałem, że potrzebujemy dla niego zmienika w związku z odejściem Cesca Fabregasa – skwitował.

Komentarze