Saliba zachwycony debiutem: tak długo na to czekałem

William Saliba
Pressfocus Na zdjęciu: William Saliba

William Saliba dołączył do Arsenal FC latem 2019. Jednak dopiero w piątek było mu dane zadebiutować w barwach Kanonierów.

  • Arsenal FC pokonał Crystal Palace 2:0 na inaugurację sezonu 2022/2023 Premier League
  • Znakomity mecz w barwach Kanonierów na środku obrony rozegrał William Saliba
  • Z gry debiutanta, bardzo zadowolony był menedżer The Gunners, Mikel Arteta

Pochwały od Artety

Arsenal FC pojechał w gości na Selhust Park, aby zmierzyć się z Crystal Palace. I chociaż Kanonierzy wygrali 2:0, nie było to dla nich wcale łatwe spotkanie. Gospodarze oddali 10 strzałów na bramkę The Gunners, byli także częściej przy piłce (56%). Nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi golem, m.in. dzięki znakomitej postawie debiutującego w drużynie AFC, Williama Saliby, który na środku obrony stworzył znakomity duet z Gabrielem. Współpraca Francuza i Brazylijczyka przebiegała wzorowo, a Orły zdołały oddać tylko dwa celne strzały.

Po zakończeniu spotkania, rozentuzjazmowany 21-latek przed kamerami Sky Sports, z wypiekami na twarzy opowiadał o swoim debiucie w ekipie 13-krtonych mistrzów Anglii.

– Tak długo czekałem na swój debiut – przyznał. – Cieszę się, że już na samym początku wygraliśmy i zachowaliśmy czyste konto. To ważne dla naszej pewności siebie. Wiedzieliśmy, że będzie tu ciężko, ale byliśmy silni i solidni.

Z jego postawy zadowolony był również menedżer Mikel Arteta, który pochwalił Salibę na konferencji prasowej. – Był dziś wspaniały. Nie było widać na boisku, że ma 21 lat i dopiero debiutuje w Premier League, bo wszelkie sytuacje rozwiązywał opanowany i ze spokojem. Tak więc wielkie uznanie dla niego.

Przeczytaj również: Arsenal w dobrym stylu zaczął nowy sezon Premier League

Komentarze