Salah zdecydował o swojej przyszłości

Mohamed Salah
PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Salah

Mohamed Salah wykluczył możliwość opuszczenia Liverpoolu podczas letniego okienka transferowego. Przyszłość egipskiego napastnika mimo to pozostaje niepewna, ponieważ jego obecny kontrakt z The Reds wygasa w czerwcu 2023 roku.

  • Salah zapowiedział, że zostanie w Liverpoolu na kolejny sezon
  • Jego kontrakt wygasa latem przyszłego roku
  • Nie wiadomo jednak, jak potoczą się losy jego dalszej kariery

Liverpool zatrzyma swoją gwiazdę na kolejny sezon

Liverpool może stracić swoją gwiazdę za rok, jeśli nie osiągnie porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu. Salah będzie mógł poszukać nowego klubu na własną rękę bez zgody The Reds.

Mimo to Egipcjanin zapowiedział, że zostanie na Anfield Road przynajmniej na kolejny sezon. – Mogę zapewnić, że na pewno zostanę w Liverpoolu na przyszły sezon – stwierdził Salah.

– W tej chwili nie skupiam się jednak na moim kontrakcie. W tym momencie liczy się tylko zespół. Przed nami bardzo ważne dni. Chcemy ponownie wygrać Ligę Mistrzów. Mam nadzieję ponownie zobaczyć Hendersona wznoszącego puchar. Liczę, że później mi go przekaże – dodał napastnik.

Salah wygrał Premier League, Ligę Mistrzów, Puchar Anglii, Puchar Ligi, Superpuchar i Klubowe Mistrzostwa Świata podczas swojego niezwykle udanego pięcioletniego pobytu na Anfield. W sumie strzelił dla klubu 156 bramek w 253 meczach. Do drużyny Jurgena Kloppa trafił za 36,5 miliona funtów.

Czy Salah zdecyduje się pozostać w Liverpoolu dłużej niż tylko przez następny sezon? Ta kwestia na razie pozostaje otwarta. Liverpool z pewnością chce go zatrzymać, a zawodnik przyznaje, że jest zadowolony z pobytu na Anfield. Mimo to obecne negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu nie przyniosły żadnego efektu. Władze klubu ponownie mają spotkać się z agentem zawodnika po finale Ligi Mistrzów mając nadzieję, że tym razem rozmowy będą bardziej owocne.

Zobacz również: Klopp wybrany menedżerem sezonu w Premier League

Komentarze