Rashford wrócił do treningów w Man Utd. Chce pokazać, że Southgate popełnił błąd

Marcus Rashford, czołowy napastnik Manchesteru United, znalazł się na nagłówkach gazet, gdy Gareth Southgate ogłosił kadrę Anglii na Euro 2024. Ku zaskoczeniu wielu fanów, zawodnik Czerwonych Diabłów został pominięty przez selekcjonera, mimo że wcześniej regularnie uczestniczył w najważniejszych turniejach reprezentacyjnych.

Marcus Rashford
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Marcus Rashford

Rashford walczy o powrót na szczyt

Powodem pominięcia Marcusa Rashforda, jak wyjaśnił Southgate, była lepsza forma innych zawodników na jego pozycji w trakcie minionego sezonu. Rashford, który zdobył osiem bramek w 42 meczach dla Manchesteru United w zeszłym sezonie, przyjął decyzję selekcjonera z dojrzałością i profesjonalizmem, życząc drużynie powodzenia. – Życzę Garethowi i chłopakom powodzenia na nadchodzącym turnieju – napisał w mediach społecznościowych.

POLECAMY TAKŻE

Pomimo rozczarowania, Rashford nie zamierza się poddać. Trener Manchesteru United, Erik ten Hag, wyraził pełne zaufanie do umiejętności swojego podopiecznego, podkreślając jego ogromny talent i determinację. Anglik z kolei wykorzystuje czas poza kadrą, aby skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu z Manchesterem United oraz na poprawie swojej formy i skuteczności na boisku. W poniedziałek wrócił do klubu po urlopie i zamierza udowodnić swoją wartość pokazując, że Gareth Southgate popełnił błąd.

Ominięcie Rashforda w kadrze na Euro 2024 to z pewnością cios dla zawodnika, który od lat stanowił ważny element angielskiej drużyny narodowej. Jednak jego postawa pokazuje, że zamierza wrócić na szczyt. Napastnik nie chce rozpamiętywać ostatnich niepowodzeń i pracuje, by być jednym z najlepszych w klubie i reprezentacji.

Zobacz również: Bramkarz Realu Madryt może trafić do Machesteru City. Chce go Guardiola

Komentarze