Rashford może przegapić pierwsze miesiące nowego sezonu

Marcus Rashford
Marcus Rashford fot. PressFocus

Marcus Rashford według informacji The Telegraph może być wyłączony z gry na początku nowego sezonu Premier League. Reprezentant Anglii niewykluczone, że przegapi nawet dwa miesiące. Wpływ na to ma mieć operacja barku, którą zawodnik chce przejść.

  • Manchester United może mieć kłopot na starcie nowego sezonu
  • Marcus Rashford planuje przejść operację kontuzjowanego barku
  • Zawodnik może przegapić nawet osiem pierwszych spotkań Czerwonych Diabłów na starcie nowej kampanii

Rashford ma dokuczliwą kontuzję

Marcus Rashford przeszedł we wtorek specjalistyczne badania dotyczące urazu ramienia, który dokucza piłkarzowi już od kilku miesięcy. Pierwsze głosy są takie, że kontuzja zawodnika nie musi być leczona operacyjnie, a zachowawczo. Sam zainteresowany jest jednak zaniepokojony urazem, który jest udręką dla niego już od kilku miesięcy.

Rashford przyjmował różne leki przeciwbólowe, a także zastrzyki, ale nie skutkowało to poprawą stanu zdrowia. W związku z tym angielskie media przekonują, że zawodnik chce poddać się niebawem operacji, nie widząc innego lepszego rozwiązania. Jeśli operacja stanie się faktem, to Rashford będzie musiał odpoczywać przez mniej więcej sześć tygodni, a dopiero później będzie mógł zacząć trenować. Jednocześnie przerwa w grze zawodnika może potrwać ponad dwa miesiące.

Man Utd ma niebawem ogłosić oficjalnie transfer Jadona Sancho. Niemniej możliwość utarty Rashforda z początku nowej kampanii może być kłopotem dla menedżera Czerwonych Diabłów. Nie jest tajemnicą, że Ole Gunnar Solskjaer po solidnych wzmocnieniach ma mieć za cel wywalczenie mistrzostwa Premier League. Z osłabieniami na starcie nowego sezonu może być o to trudno.

Nową kampanię Man Utd zacznie 14 sierpnia meczem z Leeds United. W przypadku operacji Rashford może opuścić nawet osiem meczów swojego zespołu, nie licząc spotkań reprezentacji Anglii, które będą miały miejsce jesienią.

Czytaj więcej: Manchester United i Real Madryt w natarciu! Lato wielkich transferów?

Komentarze