Aaron Ramsey
Aaron Ramsey fot. Abaca / Hepta / SPORT PICTURES

Ramsey: Nie mogłem odmówić Juventusowi

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się pierwsza konferencja prasowa Aarona Ramseya w barwach Starej Damy. Walijczyk przyznał podczas niej, że przejście do Juventusu jest dla niego największym piłkarskim wyzwaniem w karierze.

Czytaj dalej…

– Na początek chciałem powiedzieć, że bardzo cieszę się, że przybyłem do Juventusu. To jeden z najlepszych zespołów na świecie. Przykro mi, że mój włoski jest jeszcze bardzo słaby, ale cały czas się uczę – zaczął Aaron Ramsey.

– Kiedy usłyszałem od agenta, że interesuje się mną Juventus to od razu pomyślałem, że to świetna okazja na nowe wyzwania. Takich propozycji się nie odrzuca – kontynuował Walijczyk.

– Dla mnie przeprowadzka do Włoch to coś zupełnie nowego. Inny styl życia, inny język, inne zwyczaje i upodobania, ale wiem, że to będzie fantastyczne doświadczenie. Jestem na to gotowy, choć mam świadomość, że początki mogą być trudne – dodał.

Aaron Ramsey został przez dziennikarza zapytany także o Johna Charlesa, Walijczyka, który dla Juventusu grał w latach 1957-1962.

– Oczywiście, że wiem kim był Charles. To legenda piłkarska nie tylko dla fanów Starej Damy, ale także dla nas, Walijczyków. Mam nadzieję, że będę mógł w Turynie pójść w jego ślady i zapisać się w historii Juve – podsumował Ramsey.

Komentarze