Puchar Anglii: Watford w finale!

FA Cup
FA Cup Na zdjęciu: FA Cup

Watford został drugim finalistą rozgrywek o Puchar Anglii. W niedzielnym półfinałowym meczu na Wembley Szerszenie po dogrywce pokonały 3:2 Wolverhampton Wanderers, choć jeszcze na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry przegrywali 0:2.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 38. minucie jedenastkę Wolverhampton na prowadzenie uderzeniem głową z trzech metrów wyprowadził Doherty.

W 64. minucie Wilki podwyższyły na 2:0. Tym razem do bramki Watfordu piłkę wpakował Jimenez. W tym momencie wydawało się, że sprawa awansu do finału jest już rozstrzygnięta.

Watford nie zamierzało jednak rezygnować z walki o awans. W ostatnich dziesięciu minutach doprowadził do wyrównania. Najpierw w 81. minucie kapitalnym technicznym uderzeniem kontaktowego gola zdobył Deulofeu, a w piątej minucie doliczonego czasu gry wyrównującą bramkę z rzutu karnego strzelił Deeney.

Tym samym prowadzący to spotkanie sędzia musiał zarządzić dogrywkę. O losach rywalizacji zadecydowała sytuacja ze 105 minuty. Wówczas Wilkom ponownie dał o sobie znać Deulofeu, który celnym uderzeniem wprowadził swoją drużynę do finału.

W finale, który rozegrany zostanie 18 maja na Wembley, Watford zmierzy się z Manchesterem City, który w sobotę skromnie 1:0 pokonał Brighton.

Watford CF – Wolverhampton Wanderers 3:2 pd. (0:1, 2:2)

0:1 Doherty 38′
0:2 Jimenez 64′
1:2 Deulofeu 81′
2:2 Deeney (k.) 90+5′
3:2 Deulofeu 105′