Przyszłość Masona Mounta niepewna. Graham Potter zabrał głos

Mason Mount zdaje się oddalać od przedłużenia umowy z Chelsea. Negocjacje z pomocnikiem się przeciągają, a media informują o coraz większym zainteresowaniu ze strony innych klubów. Sytuację kontraktową Anglika skomentował Graham Potter.

Mason Mount
Pressfocus Na zdjęciu: Mason Mount
  • Negocjacje kontraktowe a Masonem Mountem przedłużają się
  • Pomocnik może latem opuścić Chelsea
  • Graham Potter skomentował niejasną sytuację Anglika

Graham Potter chciałby pozostania Masona Mounta

Sezon 2022/23 zdecydowanie nie jest tak udany dla Masona Mounta, jak poprzednia kampania. Pomocnikowi wytyka się gorsze liczby i mniejsze zaangażowanie w rozgrywanie, choć trudno zaprzeczyć, że wciąż jest on ważną dla Chelsea postacią, Tak twierdzi Graham Potter

Wydawało się, że zawodnik wkrótce podpisze z The Blues nowy kontrakt, jednak negocjacje zaczęły się przeciągać. Coraz więcej wskazuje na to, że do parafowania nowej umowy może nie dojść. O transfer Anglika latem planuje rywalizować kilka klubów. W temacie niepewnej przyszłości zawodnika wypowiedział się Graham Potter. 

– Wszystko leży między klubem i Masonem Mountem. Rozmawiałem z nim wiele razy na temat aktualnej sytuacji, życia i przyszłości. Moje odczucia względem niego są jasne. To przede wszystkim fantastyczny człowiek, ale niekiedy zdarzają się trudności. Tak jest teraz z jego kontraktem, dlatego najlepiej będzie, jeśli będę mówił na ten temat jak najmniej. Niech zdecydują, co jest najlepsze dla obu stron. Wiem, że to dla niego ważny czas, tak samo, jak istotne są szczegóły nowej umowy. Te rzeczy muszą być jasne dla niego i jego rodziny. Ważne, żeby na tej podstawie podejmował decyzje – stwierdził Graham Potter.

Aktualna umowa Masona Mounta obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Media informowały wcześniej, że zawodnik nie był zadowolony z proponowanej mu w nowym kontrakcie pensji.

Sprawdź również: Rośnie zainteresowanie Mountem. Kolejna potęga wkracza do akcji

Komentarze