Poważne problemy Evertonu. Sroga kara niemal pewna?

Wszystko wskazuje na to, że Everton zostanie przez komisję ligi ukarany odjęciem punktów. Ma to związek z toczącym się śledztwem w sprawie przekrętów finansowych i łamania finansowego Fair Play. Ewentualna kara może skutkować spadkiem The Toffees z Premier League.

Piłkarze Evertonu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Evertonu
  • Przeciwko Evertonowi prowadzone jest śledztwo w związku z naruszeniem zasad Finansowego Fair Play
  • Klub prawdopodobnie zostanie ukarany odjęciem punktów
  • The Toffees mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i grozi im relegacja z Premier League

Everton może podzielić los Juventusu

Everton rozgrywa kolejny słaby sezon, w którym największym osiągnięciem będzie uniknięcie spadku z Premier League. Niska pozycja w tabeli to nie jedyne zmartwienie The Toffees. Przeciwko klubowi prowadzone jest obecnie śledztwo w związku z nieprawidłowościami finansowymi. Everton oskarżony został o łamanie zasad Finansowego Fair Play. 

Dziennikarze Daily Mail podkreślają, że klubowi grozi kara odjęcia punktów, podobna do tej, jaką otrzymał w obecnym sezonie Juventus. Śledztwo wkrótce powinno zostać zakończone, a jeśli wyrok okaże się niekorzystny dla Evertonu, kara wejdzie w życie jeszcze przed końcem rozgrywek. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ile punktów może zostać odjętych. 

Everton na koncie ma zaledwie 26 punktów, dlatego widmo spadku jest całkiem realne. Podopieczni Seana Dyche’a muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby zaliczyć w najbliższych spotkaniach możliwie jak najwięcej punktów. Mogą one okazać się na wagę złota w kontekście ewentualnej utraty punktów z tytułu kary.

Sprawdź też: Nowy komunikat Tottenhamu. Paratici żegna się z klubem

Komentarze