Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Premiership: Młody Man Utd, Man City bez piłki

Wyjątkowych młodych strzelców miał Manchester United w meczu z Sheffield United, podczas gdy lokalny rywal City zanotował najmniejsze posiadanie piłki w trenerskiej karierze Pepa Guardioli. Liverpool za to przedłużył serię spotkań bez porażki do 30.

Czytaj dalej…

Udany powrót do Premier League zanotował natomiast Jose Mourinho, który już w pierwszym meczu w roli menedżera Tottenhamu zdobył tyle punktów, co Mauricio Pochettino w swoich ostatnich dwunastu.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Premier League:

3 – po raz ostatni trzech piłkarzy w wieku 22 lat lub mniej (Rashford, Williams i Greenwood) zdobyło bramki w jednym meczu Premier League w barwach Man Utd w kwietniu 1996 roku (Giggs, Scholes i Beckham)

2 – Manchester United pierwszy raz od października 2005 roku miał w jednym meczu Premiership dwóch nastoletnich strzelców

12 – Manchester United nie zachował czystego konta w 12 ostatnich meczach wyjazdowych w lidze, co jest najgorszym wynikiem klubu od sezonu 1985/1986 (15)

46,74 – Man City zanotowało najniższe posiadanie piłki (46,74%) wśród wszystkich drużyn, jakie kiedykolwiek prowadził Pep Guardiola (381 spotkań)

3 – N’Golo Kanté zdobył w tym sezonie trzy gole, oddając trzy celne strzały w spotkaniach Premiership

30 – Liverpool nie przegrał 30 kolejnych spotkań Premier League. Tylko Arsenal (49) i Chelsea (40) zanotowały wcześniej dłuższe serie

5 – Sadio Mané został trzecim piłkarzem Liverpoolu, ktory strzelał gole w pięciu kolejnych spotkaniach Premiership przeciwko jednemu rywalowi (Crystal Palace). Poprzednio udało się to Michaelowi Owen (Newcastle) i Luis Suárez (Norwich)

3 – Jose Mourinho zdobył w meczu West Ham United tyle punktów, ile Mauricio Pochettino uzbierał w dwunastu ostatnich spotkaniach Premier League w roli menedżera Tottenhamu (trzy remisy i dziewięć porażek)

175 – Harry Kane awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby bramek zdobytych dla Tottenhamu. Więcej na koncie mają tylko Jimmy Greaves (266) i Bobby Smith (208)

Komentarze