Premier League: Manchester City ambitnie zagrał do końca, kapitalne widowisko w Leeds

Pep Guardiola
PressFocus Na zdjęciu: Pep Guardiola

Wyniki 15. kolejki Premier League. Zawodnicy Manchesteru City wygrali z Fulham 2:1, chociaż od 26. minuty grali w dziesięciu. Obywatele zdobyli decydującego gola w doliczonym czasie gry. Po trzy oczka sięgnęli też gracze Leeds, którzy pokonali Bournemouth 4:3. Gospodarze przegrywali 1:3, ale zdołali odwrócić losy tej potyczki. Mateusz Klich (Leeds) był niestety tylko rezerwowym. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Mnóstwo emocji w sobotnich spotkaniach Premier League

Manchester City grał z Fulham. Do przerwy Obywatele tylko remisowali z londyńczykami 1:1. Poza tym gospodarze od 26. minuty musieli grać w dziecięciu (czerwona kartka dla Joao Cancelo, który faulował w swoim polu karnym). W końcówce z “jedenastki” nie pomylił się Erling Haaland i zawodnicy Pepa Guardioli rzutem na taśmę zainkasowali trzy oczka.

Gracze Bournemouth rywalizowali w delegacji z Leeds. Goście przegrywali po kilkudziesięciu sekundach, ale potem zdobyli trzy gole. Zawodnicy Pawi niesieni dopingiem z trybun odwrócili losy tej rywalizacji i ostatecznie triumfowali 4:3. Szkoda tylko, że na boisku ani na moment nie pojawił się Klich.

W spotkaniu Nottingham – Brentford padł wynik 2:2. W innej potyczce Wolves stanęło w szranki z Brighton. Tutaj także emocji nie brakowało, a finalnie lepsi okazali się goście (3:2). Jakub Moder (Brighton) jest kontuzjowany.

Wyniki 15. kolejki

Man City – Fulham 2:1 (1:1)

Julian Alvarez (16′), Erling Haaland (90+5′ – karny) – Andreas Pereira (28′ – karny)

Leeds – Bournemouth 4:3 (1:2)

Rodrigo (3′ – karny), Sam Greenwood (60′), Liam Cooper (68′), Crysencio Summerville (84′) – Marcus Tavernier (7′), Philip Billing (19′), Dominic Solanke (48′)

Nottingham – Brentford 2:2 (1:1)

Morgan Gibbs-White (20′), Zanka (90+6′ – gol samobójczy) – Bryan Mbeumo (45+3′ – karny), Yoane Wissa (75′)

Wolves – Brighton 2:3 (2:2)

Goncalo Guedes (12′), Ruben Neves (35′ – karny) – Adam Lallana (10′), Kaoru Mitoma (44′ – karny), Pascal Gross (83′)