Jan Vertonghen
Jan Vertonghen fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Vertonghen potwierdza odejście z Tottenhamu

Jan Vertonghen w przyszłym sezonie nie będzie już zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Belgijski obrońca w poniedziałek oficjalnie potwierdził swoje odejście z klubu, publikując w mediach społecznościowych emocjonalny wpis.

Czytaj dalej…

Vertonghen odchodzi z Tottenhamu na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego dotychczasowa umowa z klubem obowiązywała do końca sezonu..

“Mój czas w klubie dobiegł końca. To smutny dzień z wielu powodów. Będę tęsknił za przyjaciółmi, których tu poznałem, za sztabem, który sprawia, że nasz klub funkcjonuje, za grą na nowym, niesamowitym stadionem i oczywiście za wami, kibicami” – napisał we wpisie opublikowanym na twitterowym koncie.

“Dziękuje za całe wsparcie przez te wszystkie lata. Byliście niesamowici. Mamy wiele niesamowitych wspomnień, ale teraz czas się pożegnać” – dodał.

Osiem lat w Tottenhamie

Vertonghen zawodnikiem Tottenhamu Hotspur był przez osiem ostatnich lat. Do drużyny, grającej wówczas jeszcze na White Hart Lane, dołączył w lipcu 2012 roku z Ajaksu Amsterdam.

W tym czasie 33-letni obecnie Belg rozegrał w barwach Kogutów 315 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 14 bramek i notując siedem asyst.

Komentarze