David De Gea
David De Gea fot. Grzegorz Wajda

Solskjaer z kłopotem bogactwa

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer przyznaje, że w przyszłym sezonie nie będzie w stanie zadowolić wszystkich trzech bramkarzy, jeżeli do drużyny wróci Dean Henderson.

Czytaj dalej…

Obecnie w kadrze Czerwonych Diabłów znajdują się David de Gea i Sergio Romero, którzy w ostatnim sezonie dzielili się występami w pierwszej drużynie. Latem do zespołu ma jednak wrócić utalentowany Dean Henderson, który ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniu w Sheffield United.

– Konkurencja o miejsce składzie jest ważna i tego oczywiście szukamy. Mamy Deana, Sergio i Davida w naszym zespole, ale oczywiście trudno będzie zatrzymać wszystkich trzech. Zobaczymy, jaka będzie w tej sprawie decyzja – powiedział Solskjaer.

– Jeżeli chodzi o pozycję bramkarza to mogę być jednym z najbardziej uprzywilejowanych szkoleniowców na świecie, mając Sergio, Davida i wracającego Deana. To trzej topowi bramkarze. Zobaczymy, co zrobimy dalej – dodał norweski szkoleniowiec.

Kto opuści Old Trafford?

Wszystko wskazuje na to, że jeden z bramkarzy będzie musiał pożegnać się latem z Manchesterem United. Wydaje się, że pewną pozycję w klubie z Old Trafford ma David De Gea. Tym samym władze i szkoleniowiec Czerwonych Diabłów będą musieli podjąć decyzję w sprawie pozostałej dwójki.

Henderson, który ma za sobą dwa świetne zespoły w Sheffield, nie musi narzekać na brak zainteresowania. Przedstawiciele klubu z Bramall Lane chętnie zatrzymaliby go w swoim zespole, a wzrok w jego kierunku kieruje również londyńska Chelsea, której jednym z celów na letnie okno transferowe jest sprowadzenie nowego bramkarza. Mało prawdopodobne jest jednak, aby Manchester United zdecydował się na definitywne pożegnanie z Hendersonem.

Komentarze