Joe Gomez
Joe Gomez fot. PressFocus

Piłkarz Liverpoolu już po operacji, czeka go długa przerwa w grze

Joe Gomez jest już po operacji kolana. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik Liverpoolu FC przegapi znaczną część trwającego sezonu. Przypomnijmy, że piłkarz swojego urazu nabawił się w trakcie środowego treningu reprezentacji Anglii przed dzisiejszym starciem z Irlandią.

Czytaj dalej…

Joe Gomez jest zatem kolejnym po Virgilu Van Dijku środkowym obrońcą , którego z gry wykluczyła kontuzja.

– Problem Joe Gomeza dotyczył ścięgna. Piłkarz zatem nie miał uszkodzonych więzadeł w kolanie – poinformował klub z siedzibą na Anfield Road.

– Gomez wkrótce zacznie rehabilitację. Na dzisiaj nie jest znany szczegółowy harmonogram działań. Wygląda jednak na to, że zawodnik przegapi znaczną część sezonu 2020/2021 – czytamy dalej.

Gomez opuścił w trakcie trwającej kampanii jak na razie zaledwie jeden mecz. Piłkarz aktualnie będzie leczył kontuzję, która nie ma jednak nic wspólnego z urazem więzadła krzyżowego, którego piłkarz nabawił się w 2015 roku.

Gomez w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie łącznie w 12 spotkaniach, w tym siedmiu w ramach angielskiej ekstraklasy. 23-latek ma kontrakt ważny z Liverpoolem do końca czerwca 2023 roku.

Warto zaznaczyć, że oprócz Gomeza i Holendra Van Dijka wykluczony z gry w szeregach The Reds jest również Tren Alexander-Arnold, który nabawił się kontuzji w meczu z Man City. Tym samym piłkarz był zmuszony opuścić zgrupowanie reprezentacji Anglii.

Komentarze