Premier League może wystartować z trybunami pełnymi widzów

Kibice Liverpoolu FC
Kibice Liverpoolu FC fot. PressFocus

Premier League wznawia rozgrywki już 13 sierpnia. Realny scenariusz zakłada, że na trybunach może pojawić się komplet widzów. Tymczasem brytyjski rząd według najnowszych doniesień mediów może prosić kibiców chętnych na oglądanie meczów na żywo o aktualną przepustkę zdrowotną oraz noszenie maseczek.

  • Premier League wystartuje za blisko cztery tygodnie
  • Od najbliższego poniedziałku brytyjski rząd znosi kolejne obostrzenia
  • Kibice będą mogli wejść na trybuny z odpowiednim certyfikatem i maseczką na twarzy

Premier League przygotowuje się do startu nowego sezonu

Premier League może być kolejną okazją dla fanów z Wielkiej Brytanii na śledzenie na żywo wydarzeń sportowych z trybun stadionu. W minioną niedzielę na słynnym Wembley angielscy kibice mogli śledzić finał Euro 2020, w którym Synowie Albionu rywalizowali z Włochami.

Już od 19 lipca wejdzie w życie w Wielkiej Brytanii kolejne zmniejszenie obostrzeń. The Telegraph podaje, że znaczna część dotychczasowych ograniczeń zostanie zlikwidowana. Rząd z premierem Borisem Johnsonem na czele ma wkrótce opublikować szczegółowe instrukcje dotyczące powrotu sportu do życia z pełnymi trybunami.

Wszystko wskazuje na to, że widzowie będą musieli przed wejściem na stadion potwierdzić swoją stabilną sytuację zdrowotną stosownym certyfikatem, który można uzyskać po zaszczepieniu się lub przejściu testu na obecność COVID-19. Ponadto chętni na śledzenie spotkań ligi angielskiej z trybun będą musieli stosować noszenie maseczek.

Już w pierwszej serii gier w Premier League dojdzie do kilku ciekawych meczów. Między innymi Man Utd zmierzy się z Leeds United, a Tottenham Hotspur skonfrontuje swoje siły z Man City. Interesująco zapowiada się też batalia Brentfordu z Arsenalem.

Czytaj więcej: Jadon Sancho po testach medycznych. Transfer o krok

Komentarze