Jack Grealish
Jack Grealish fot. PressFocus

Manchester United wciąż rozważa transfer gwiazdy Aston Villi

Jack Grealish to wciąż jeden z zawodników znajdujących się na celowniku Manchesteru United sugeruje na swoich łamach Manchester Evening News. Według doniesień angielskich dziennikarzy sternicy Czerwonych Diabłów mimo pozyskania Donny’ego van de Beeka wciąż mają w swoich planach transfer z udziałem zawodnika Aston Villi.

Czytaj dalej…

Jack Grealisch przez większość ostatniej sesji transferowej był przymierzany do gry w ekipie z Old Trafford. Ostatecznie do transakcji z udziałem piłkarza nie doszło, ale jak się okazuje, decydenci Czerwonych Diabłów wciąż rozważają temat pozyskania dwukrotnego reprezentanta Anglii.

25-letni piłkarz w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, notując w nich pięć trafień i pięć asyst. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Villa Park plasuje się na szóstej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 15 punktów na koncie. Do pierwszego Leicester City piłkarze Aston Villi tracą trzy “oczka”.

Piłkarz z dużym potencjałem, wart przynajmniej 40 milionów funtów

W związku z powyższym widać gołym okiem, że Grealish to fundamentalna postać w szeregach teamu Paula Lamberta. W trakcie trwającej kampanii zawodnik najczęściej grał na lewym skrzydle. Tym samym w przypadku ewentualnej przeprowadzki do Man Utd najpewniej rywalizowałby o miejsce w składzie z Marcusem Rashfordem, który jednak z powodzeniem może grać także na pozycji wysuniętego napastnika.

Grealish w szeregach Man Utd byłby na pewno przydatny. Tym bardziej że aktualnie pozycja zawodnika raczej nie jest solidnie obstawiona w ekipie Ole Gunnara Solskjaera. Jest co prawda Daniel James, ale on w tym sezonie nie może równać się ze statystykami zawodnika Aston Villi. Chociaż w poprzedniej kampanii rozegrał w lidze angielskiej 33 mecze, notując w nich trzy trafieniach i sześć asyst. W tej kampanii na obu płaszczyznach świeci u piłkarza zero. James nie zdobył jeszcze bramki i nie zaliczył asysty.

Dodajmy, że Manchester United aktualnie plasuje się na 14. pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 10 punktów. Po przerwie na mecze reprezentacyjne zawodnicy Czerwonych Diabłów skonfrontują swoje siły z West Bromwich Albion w ramach dziewiątej kolejki Premier League.

Komentarze