Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Man Utd może rozważyć transfer Eriksena

Manchester United według informacji Football Insider może skusić się na transfer z udziałem Christiana Eriksena, który ma podobno plan, aby wrócić do Premier League. Duńczyk trafił do Interu Mediolan z Tottenhamu Hotspur zimą, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei, co skutkuje tym, że przedstawiciel Serie A chce się rozstać z zawodnikiem.

Czytaj dalej…

Christian Eriksen w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w dziewięciu meczach, w których nie tylko nie zdobył bramki, ale nawet nie zaliczył asysty. Następstwem takiego obrotu zdarzeń jest to, że władze klubu chcą jak najszybciej pozbyć się piłkarza, co sugerują słowa dyrektora generalnego Nerazzurrich Beppe Marotty, który dał jasno do zrozumienia, że reprezentant Danii nie pasuje do strategii klubu.

Eriksen w klubie z Mediolanu może liczyć na zarobki w wysokości 7,5 miliona euro rocznie. Mając to na uwadze, nie dziwi, że władze wicemistrzów Serie A nie zamierzają trzymać piłkarza nadal w klubie, skoro ten nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Przypomnijmy, że 28-latek ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2024 roku.

Ofensywny pomocnik urodzony w Middelfart trafił do Interu za 27 milionów euro. Mniej więcej taką samą będzie chciał odzyskać klub z Lombardii w przypadku sprzedaży Eriksena.

O ile Jose Mourinho nie jest zainteresowany odzyskaniem Duńczyka, to niewykluczone, że na transfer z udziałem Eriksena skusi się klub z Old Trafford. Tym samym Man Utd jest kolejnym po Arsenalu FC klubem z angielskiej ekstraklasy, który może pozyskać Eriksena już w trakcie najbliższego mercato.

Komentarze