Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Maddison podpisze nowy kontrakt z Leicester

Pomocnik Leicester City James Maddison doszedł do porozumienia z klubem w sprawie podpisania nowego kontraktu. Jak informuje BBC Sport, nowa umowa będzie obowiązywała przez cztery lata, do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj dalej…

Podpisanie nowej umowy sprawi, że Maddison w zespole z King Power Stadium będzie zarabiał ponad 110 tysięcy funtów tygodniowo. Do złożenia podpisów pod dokumentem ma dojść w ciągu kilku najbliższych dni.

Aktualny kontrakt 23-letniego pomocnika, który jest ważnym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Brendana Rodgersa, obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Maddison jednym z liderów Leicester

Pomocnik, który ma już na swoim koncie debiut w reprezentacji Anglii, do zespołu Leicester City trafił dwa lata temu, za 22,5 miliona funtów z Norwich City. Od tamtej pory wystąpił w 67 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 10 bramek i dokładając do tego dziesięć asyst.

Podpisanie nowej umowy przez Maddisona będzie bardzo dobrą wiadomością dla menedżera Brendana Rodgersa, bowiem 23-latek jest jednym z kluczowych elementów jego drużyny. Znaki zapytania wokół przyszłości piłkarza pojawiły się po tym, jak Leicester nie zdołało zająć miejsca premiowanego występami w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Kibice Lisów mogą jednak odetchnąć z ulgą, bowiem wszystko wskazuje na to, że Maddison zwiążę swoją przyszłość z klubem.

Komentarze