Iniesta wzorem dla Bruno Fernandesa

Bruno Fernandes
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Bruno Fernandes

Pomocnik Manchesteru United Bruno Fernandes przyznał, że wzorem dla niego jest były zawodnik Barcelony Andres Iniesta.

Czytaj dalej…

– Tym, którego lubiłem oglądać i obserwować był Iniesta. Dlatego, że był mieszanką ósemki i dziesiątki. To facet, który zawsze chciał mieć piłkę, który zawsze lubił podejmować ryzyko i uważam, że był jednym z najlepszych na świecie – powiedział Bruno Fernandes, cytowany przez Sky Sports.

– Dla mnie to było niesamowite, że Iniesta zakończył swoją karierę bez Złotej Piłki. Ze wszystkim, co wygrał, trudno jest mi to zrozumieć – dodał Portugalczyk.

Bruno Fernandes: Jestem wojownikiem

Zapytany, jakie słowo najlepiej opisuje go jako zawodnika, Fernandes odpowiedział: – Wojownik, bo dla mnie każdy mecz to walka. Trzeba wyjść na boisko i po prostu zrozumieć, że musisz pokonać swojego przeciwnika. Z całym szacunkiem, bo trzeba mieć szacunek dla swojego rywala, ale trzeba go również pokonać. Jeśli ich nie pokonasz, oni pokonają ciebie. Nie ma znaczenia, kto gra w drugim zespole. Jeśli jest to przyjaciel, bo mam przyjaciół grających w Premier League, nic mnie to nie obchodzi. W tym momencie będę największym wrogiem, jakiego mogą mieć.

Komentarze