David Luiz
David Luiz fot. SPORTPICTURES

Decyzja w sprawie Davida Luiza w tym tygodniu

W tym tygodniu wyjaśni się przyszłość obrońcy Arsenalu Davida Luiza. Jak informuje menedżer piłkarza Kia Joorabchian, wszystkie strony są zainteresowane przedłużeniem współpracy.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 33-letniego piłkarza, który do Arsenalu dołączył przed rokiem za osiem milionów funtów z Chelsea, wygasa 30 czerwca. Choć menedżer Mikel Arteta zapewniał, że chce zatrzymać piłkarza w swoim zespole, na razie nie doszło do finalizacji rozmów w tej sprawie. Nie pomoże w tym zapewne także fatalny występ Davida Luiza w środowym spotkaniu z Manchesterem City.

Czas do 23 czerwca

Kluby Premier League mają tylko do 23 czerwca czas na przedłużenie wygasających z końcem tego miesiąca umów z zawodnikami, jeżeli chcą ich zatrzymać do końca obecnego sezonu. W zespole Kanonierów dotyczy to kilku zawodników, z którymi klub aktualnie prowadzi rozmowy.

– Sytuacja z punktu widzenia Arsenalu zostanie rozwiązana w tym tygodniu. Myślę, że nie dotyczy to tylko Davida Luiza. Jest kilka podobnych przypadków, które muszą zostać rozwiązane. 23 czerwca jest dla większości klubów ostatecznym terminem na przedłużenie kontraktów, aby piłkarze mogli zakończyć sezon. Tak więc niezależnie od sytuacji, do 23 czerwca sprawa kontraktów w każdym klubie powinna zostać rozwiązana – powiedział Kia Joorabchian.

– Sytuacja związana z kontraktami przeciągnęła się nie z jakiegoś tam powodu, nie z powodu woli Davida czy Arsenalu, aby zakończyć sezon, ale tak naprawdę z powodu sytuacji, która miała miejsce przy tej pandemii. Wielokrotnie powtarzałem przez całą pandemię, że w tej chwili najważniejszą rzeczą jest powrót do gry, a nie rozmawianie o kontraktach i przyszłości – dodał menedżer brazylijskiego obrońcy.

Komentarze