Marcelo Bielsa
Marcelo Bielsa fot. Paweł Kot

Bielsa z nową umową w Leeds

Marcelo Bielsa, parafował nową umowę z Leeds United. Argentyńczyk swoją przyszłość z klubem z Premier League związał do końca sezonu 2020/2021, poinformowała oficjalna strona beniaminka angielskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Leeds pod batutą Bielsy awansowało w poprzedniej kampanii do Premier League, kończąc rozgrywki na zapleczu angielskiej ekstraklasy na pierwszej pozycji z dorobkiem 93 punktów na koncie. W ligowej tabeli piłkarze teamu z siedzibą na Eland Road wyprzedzili od 10 “oczek” drugie West Browmich Albion.

Leeds pod batutą trenera z Argentyny zaliczyło 100 spotkań, w których Pawie zanotowali 56 zwycięstw, 17 remisów. 27 z tych starć zakończyło się porażką Leeds. Przypomnijmy, że Bielsa trenerem ekipy z północnej Anglii został w lipcu 2018 roku.

Już w najbliższy weekend Leeds wraca do ligowej rywalizacji. W swoim pierwszym spotkaniu w Premier League beniaminek rozgrywek zmierzy się z Liverpoolem. Mecz zaplanowany jest na sobotę na godzinę 18:30. Areną zmagań obu ekip będzie słynne Anfield Road.

Komentarze