Pracowity dzień w Chelsea. Kolejny kontrakt przedłużony!

Thiago Silva (z prawej)
Thiago Silva (z prawej) PressFocus

Chelsea poinformowała, że Thiago Silva przedłużył swój kontrakt o kolejny rok. Wcześniej tego samego dnia The Blues przekazali o nowej umowie dla Thomasa Tuchela.

  • Chelsea wykorzystała opcję przedłużenia kontraktu z Thiago Silvą o kolejny rok
  • Brazylijczyk był istotnym elementem drużyny, która sięgnęła po Ligę Mistrzów
  • Wcześniej w piątek The Blues poinformowali również o dojściu do porozumienia z Thomasem Tuchelem

Thiago Silva w Chelsea przez kolejny sezon

Chelsea opublikowała artykuł, w którym entuzjastycznie poinformowała o przedłużeniu kontraktu z byłym defensorem Paris Saint-Germain.

“Pierwszy sezon Brazylijczyka w Chelsea niemal nie mógł potoczyć się lepiej. Thiago Silva wprowadził opanowanie i klasę do serca naszej obrony od momentu darmowego transferu z PSG. Wystąpił w 34 spotkaniach i strzelił dwa gole.

Kontuzja skróciła pobyt zawodnika na boisku w Porto w trakcie finału Ligi Mistrzów, ale nie przeszkodziła mu w świętowaniu swojego pierwszego tytułu w wieku 36 lat. Thiago Silva już został popularną postacią pośród kibiców The Blues.

Nowa umowa Brazylijczyka obowiązywać będzie do końca sezonu 2021/2022. W nim Chelsea będzie starała się obronić europejską koronę, a także walczyć o krajowe puchary. Doświadczenie Thiago Silvy będzie miało kluczowe znaczenie na obu tych frontach” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie londyńskiego klubu.

Chyba nawet sam obrońca nie spodziewał się aż tak wielkiego sukcesu w barwach The Blues. Choć Brazylijczyk sięgnął po mnóstwo trofeów z klubami i reprezentacją Canarinhos, niedawny triumf w Lidze Mistrzów był pierwszym w jego karierze. Miał szansę dodać do prywatnej garderoby również Puchar Anglii, ale Chelsea przegrała w finale z Leicester City.

Przeczytaj również: Oficjalnie: Tuchel na dłużej w Chelsea.

Komentarze