Pomocnik Arsenalu nie wyszedł z szatni. Arteta: nie czuł się komfortowo

Arsenal zremisował w niedzielę z Tottenhamem 2-2. Kibice skupili się po meczu przede wszystkim na stanie zdrowia Declana Rice'a, który w przerwie opuścił murawę. Mikel Arteta zdradził kulisy jego zmiany.

Arsenal - Tottenham
  • Arsenal zremisował w niedzielę z Tottenhamem 2-2
  • Po przerwie na murawie zabrakło Declana Rice’a
  • Mikel Arteta przyznał, że Anglik narzekał na problemy z plecami

Jak długo potrwa absencja Anglika?

Niedzielne derby Londynu na Emirates Stadium zakończyły się remisem 2-2. Arsenal dwukrotnie wychodził na prowadzenie, zaś Tottenham skutecznie odrabiał straty. Po przerwie na boisko nie wyszedł Declan Rice, którego zastąpił Jorginho. Dla kibiców było to wielkie zaskoczenie, gdyż do tej pory angielski pomocnik był absolutnie kluczową postacią drugiej linii.

Po zakończonym meczu Mikel Arteta przyznał, że absencja Rice’a w drugiej odsłonie była wynikiem problemów zdrowotnych. Sam zawodnik przekazywał sztabowi, że nie czuje się najlepiej.

– Miał pewien problem z plecami. Podczas pierwszej połowy mówił, że nie czuje się komfortowo. W przerwie oceniliśmy natomiast, że nie może kontynuować gry, dlatego został zmieniony. Mam nadzieję, że nie jest to poważny problem. To dziwne, gdy taki zawodnik prosi o zmianę, bo czuję dyskomfort. Musimy poczekać na konkrety – wyjaśnił hiszpański menedżer.

W najbliższych dniach powinien pojawić się oficjalny komunikat w sprawie stanu zdrowia Rice’a. Jego dłuższa absencja byłaby gigantycznym ciosem dla Arsenalu, który ściągnął go latem za ponad 100 milionów euro.