Podwójny transfer Brighton

Piłka Premier League
Obserwuj nas w
fot. Nike Na zdjęciu: Piłka Premier League

Tudor-Cristian Baluta i Jan Mlakar podpisali kontrakt z Brighton & Hove Albion. Obaj piłkarze przenieśli się do Anglii na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Czytaj dalej…

Dwóch nowych zawodników pomoże drużynie Brighton w walce o jak najlepsze rezultaty w Premier League. Do klubu dołączyli bowiem: Jan Mlakar oraz Tudor-Cristian Baluta. W obu przypadkach klub nie ujawnił kwot, jakie musiał zapłacić za piłkarzy.

Jan Mlakar przeniósł się do Premier League z Mariboru, gdzie wystąpił w tym sezonie w 16 spotkaniach ligowych. Łącznie Słoweński piłkarz zdobył w tym sezonie 10 bramek, na boiskach spędzając 1250 minut.

– To wszystko stało się bardzo szybko, ale jestem szczęśliwy z możliwości gry w Anglii – powiedział Mlakar w wywiadzie z klubową telewizją.

Z kolei Tudor-Cristian Baluta wcześniej reprezentował rumuński FC Viitorul, w barwach którego rozegrał w tym sezonie 15 spotkań. Podczas swoich zmagań dwa razy zdołał on pokonać bramkarza.

– Przenosiny do Brighton to dla mnie wspaniały dzień. To najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć – skomentował rumuński pomocnik.

Obaj zawodnicy przenieśli się do Brighton w ramach półrocznych wypożyczeń.

Komentarze