Dwóch graczy Chelsea zostanie odsuniętych od gry

Trevoh Chalobah i Marc Cucurella chcieli latem opuścić Chelsea, co jednak im się nie udało. Jak donosi Evening Standard, Mauricio Pochettino zamierza "zamrozić" duet i zupełnie odstawić go od gry.

Marc Cucurella
IMAGO / Sebastian Frej Na zdjęciu: Marc Cucurella
  • Trevoh Chalobah i Marc Cucurella naciskali na opuszczenie Chelsea minionego lata
  • Negocjacje zakończyły się jednak fiaskiem
  • Mauricio Pochettino ma w najbliższej przyszłości w ogóle nie liczyć na duet obrońców

Pochettino “zamrozi” wychowanka i nabytek za ponad 65 milionów euro

Nie było na świecie równie aktywnego klubu podczas minionego okienka transferowego, jak Chelsea. Przybycie Axela Disasiego oznaczało dla Trevoha Chalobaha znaczne zmniejszenie szans na grę, dlatego też wychowanek The Blues poprosił o odejście. Klub wyraził zgodę – ale tylko, jeśli chętny nabywca zapłaci 58 milionów euro. Trwały negocjacje z Bayernem Monachium oraz Nottingham Forest, ale ostatecznie upadły. Z kolei Marc Cucurella liczył na przenosiny do Manchesteru United, wiedząc, że po ostatnim sezonie nie będzie najprawdopodobniej odgrywał większej roli na Stamford Bridge. Tej operacji również nie udało się domknąć.

Jak donoszą dziennikarze Evening Standard, Mauricio Pochettino zamierza “zamrozić” obu defensorów. W najbliższym czasie nie dostaną oni okazji do udowodnienia swojej szansy na boisku, a kolejne okienko otwiera się przecież dopiero 1 stycznia.

Cucurella nie rozegrał, jak dotąd, ani minuty w tym sezonie Premier League. Wystąpił za to w jednym meczu Pucharu Ligi. Zobaczymy, jak jego – i Chalobaha – sytuacja zmieni się po przerwie reprezentacyjnej.

Czytaj więcej: Wielki powrót Lingarda? Trener skomentował sytuację.

Bournemouth
Chelsea
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17 września 2023 14:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze