Pochettino: Mógłbym zakończyć karierę w Tottenhamie

Mauricio Pochettino
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

Ostatnie tygodnie pełne są plotek na temat przyszłości Mauricio Pochettino. Argentyńczyk w jednym ze swoich ostatnich wywiadów powiedział jednak, że nie przejmuje się nimi i spokojnie mógłby pójść w ślady byłego opiekuna Arsenalu, Arsene`a Wengera, który spędził w Londynie 22 lata.

Czytaj dalej…

– Mógłbym spędzić tu kolejne 20 lat, a następnie zdecydować się na wyjazd lub zakończenie swojej kariery. Nie wiem jednak co przyniesie przyszłość i czy będę miał taką możliwość. Byłbym jednak szczęśliwy gdyby tak się stało – powiedział trener Kogutów.

– Tottenham to jeden z najbardziej ekscytujących klubów i to nie tylko w Anglii, ale ogólnie na świecie. Dla trenera takiego jak ja spełnieniem marzeń jest fakt, że mogę uczestniczyć w tym projekcie – dodał.

Menedżer londyńskiego klubu odniósł się też do kwestii finansowych swojej drużyny.

– Czy chciałbym mieć pieniądze na transfery jak najbogatsze kluby na globie? Każdy by chciał, ale nie jest to moje marzenie. Ludzie myślą, że jedyną drogą do sukcesu jest pieniądz, ale to nie jest prawda. Najważniejszy jest ciekawy projekt i ludzie, którzy dożą do tego samego co Ty – zakończył.

Przypomnijmy, że Mauricio Pochettino został menedżerem Tottenhamu w 2014 roku, a do Londynu przeszedł z Southampton. W tym sezonie jego zespół spisuje się dobrze i cały czas liczy się w walce o mistrzostwu kraju, na półmetku zdobywając 48 punktów i zajmując trzecią lokatę w tabeli.

Komentarze