Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri fot. Alexandr Kryazhev / Sputnik/ Hepta / Sport Pi

Piłkarz Liverpoolu jednak bez koronawirusa?

Napastnik Liverpoolu Xherdan Shaqiri udał się z reprezentacją Szwajcarii do Hiszpanii na mecz Ligi Narodów po tym jak uzyskał negatywny wynik badania na obecność koronawirusa w organizmie. Pierwsze, przeprowadzone kilka dni temu, badanie dały wynik pozytywny.

Czytaj dalej…

Shaqiri był trzecim zawodnikiem klubu z Anfield Road, u którego w ostatnim czasie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej pozytywne wyniki uzyskali Senegalczyk Sadio Mane i Hiszpan Thiago Alcantara.

Najpierw pozytywny, później negatywny

Szwajcar pozytywny wynik testu uzyskał po przyjeździe na zgrupowanie reprezentacji Szwajcarii i w ostatnich dniach pozostawał w izolacji. W środę Szwajcarska Federacja Piłkarska poinformowała, że w kolejnej serii przeprowadzonych testów Shaqiri uzyskał wynik negatywny.

“Szwajcarski Związek Piłki Nożnej otrzymał dziś rano pisemne wyniki testów reprezentacji na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone wczoraj na wszystkich zawodnikach i personelu. Tylko Manuel Akanji uzyskał pozytywny wynik. Wszystkie inne wyniki testów są negatywne, włącznie z testem Xherdana Shaqiriego ” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

“Manuel Akanji pozostaje w izolacji i nie wykazuje żadnych objawów. Wszyscy pozostali zawodnicy i pracownicy reprezentacji polecą dziś po południu do Hiszpanii, gdzie w sobotę odbędzie się mecz Ligi Narodów UEFA przeciwko liderom grupy A” – dodano.

UEFA zdecyduje o występie Shaqiriego

Choć Shaqiri znajdzie się pokładzie samolotu, który uda się dziś do Hiszpanii, ostateczną decyzję w sprawie jego występu w najbliższym meczu podejmie Komisja ds. Zdrowia UEFA.

“Po negatywnym teście Xherdana Shaqiriego, Komisja ds. Zdrowia UEFA musi teraz zdecydować o jego uprawnieniu do gry w sobotę. Na tym etapie nie wiadomo, kiedy decyzja zostanie podjęta. Shaqiri leci do Hiszpanii zgodnie z planem” – dodano w komunikacie.

Komentarze