Najlepszy strzelec City wrócił do treningów

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

We wtorek menadżer Obywateli potwierdził, że Sergio Aguero powrócił do treningów. Argentyńczyk przez najbliższy czas będzie trenował indywidualnie. Od początku stycznia przebywał w samoizolacji, po tym jak uzyskał pozytywny wynik na obecność koranowirsua w organizmie.

Nieudany sezon Aguero

Argentyńczyk od początku tegorocznych rozgrywek Premier League na boisku pojawił się tylko pięć razy, nie strzelając nawet gola. Wszystko spowodowane jest pechem, jaki w tym sezonie prześladuje najlepszego strzelca Manchesteru City. Na początku listopada pauzował z powodu problemów mięśniowych w udzie. Kiedy tylko wyleczył ten uraz, zaraz pojawił się drugi. Problemy z kolanem wyeliminowały Aguero na kolejne tygodnie, w których została rozpoczęta saga transferowa z udziałem 32-latka. Snajper City łączony był z PSG, czy Barceloną, ale w ostatnich dniach na Wyspach wrócił temat przedłużenia obecnej umowy z niebieską częścią Manchesteru. Na dodatek przed Świętami Bożego Narodzenia u piłkarza City wykryto koranowirusa, przez co stracił kolejne siedem meczów.

Jasny przekaz trenera

Na przedmeczowej konferencji hiszpański trener potwierdził powrót swojego zawodnika: Sergio Aguero nadal nie trenuje z resztą zespołu. Wrócił dopiero wczoraj. Będzie potrzebwał kilku tygodni, aby wrócić. Najważniejsze jest, że został wyleczony i jest już znami – powiedział Pep Guardiola.

Obywatele chcą odzyskać tytuł

Manchester City jest w znakomitej dyspozycji. W dodatku ustanowił klubowy rekord 12 zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Osiem z tych triumfów miało miejsce w Premier League. Dzięki znakomitej serii Obywatele znaleźli się na szczycie tabeli, a jeszcze do nie dawna dryfowali w środku stawki po słabym starcie na początku sezonu. Guardiola twierdzi, że nie zwraca szczególnej uwagi do ostatnich wyników. Teraz najważniejszym celem jest pokonanie Burnley: Sześć tygodni temu nie byliśmy pretendentami do niczego, sześć tygodni później już tak. Wszystko może się zmienić tak szybko – podsumował Hiszpan.

Czas potwierdzić dobrą formę

W środę o godzinie 19:00, City zagra na wyjeździe z Burnley. W kadrze meczowej Manchesteru na pewno nie zobaczymy jeszcze Aguero oraz De Bruyne. Natomiast transmisję meczu na żywo przeprowadzi CANAL + Sport.

Burnley
Manchester City
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. lutego 2021 18:57.

Komentarze