Moder ze świetnymi notami od mediów, Polak oczarował dziennikarzy

Jakub Moder

Jakub Moder zaliczył w sobotnim spotkaniu przeciwko Newcastle United debiut w wyjściowym składzie Brighton. Polak spędził na placu gry 89 minut. Tymczasem angielskie media są oczarowane występem byłego zawodnika Lecha Poznań.

Popisowy występ

Jakub Moder udowodnił w sobotnim starciu przeciwko drużynie z St. James Park, że zasługuje na kolejne szanse na grę. Przypomnijmy, że 21-latek do spotkania z Newcastle zaliczył tylko epizody w Premier League. W starciu z West Bromwich Albion spędził na boisku sześć minut, a przeciwko Southampton rozegrał cztery minuty. Zdecydowanie więcej czasu na grę otrzymał tuż przed startem marcowego zgrupowania reprezentacji Polski.

Angielskie media są zachwycone występem polskiego zawodnik. Lokalny serwis Brighton & Hove Independent dał Moderowi notę “8”. Tym samym polski pomocnik został jednym z najlepszych zawodników w drużynie.

W krótkim opisie przy Moderze można przeczytać, że ten był w trakcie gry energiczny i nie bał się ofensywnych wejść. Jednocześnie angielscy dziennikarze podkreślili, że Moder zmarnował dwie sytuacje i nie zdobył premierowej bramki na angielskich stadionach.

Duża piłka na wyciągnięcie ręki dla Polaka

Wysokie noty dały też reprezentantowi Polski tak znane serwisy, jak 90min.com, czy Sky Sports. Od dziennikarzy obu portali Moder otrzymał również notę “8”.

Brighton dzięki sobotniej wygranej 3:0 wskoczyło na 16. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna Polaka legitymuje się bilansem 32 punktów. Po przerwie na mecze kadry zespół Polaka na wyjeździe zmierzy się z Manchesterem United.

Odnotujmy też, że drugi z Polaków w Brighton Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze meczowej na starcie z Newcastle.