Mocna wypowiedź Kloppa. Obawia się, że Liverpool nie zagra w LM

Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Jurgen Klopp wydaje się godzić powoli z faktem, że Liverpoolu nie będzie w czołowej czwórce angielskiej Premier League na zakończenie obecnego sezonu. Oznacza to, że drużyna z Anfield niemal na pewno nie zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Ostatnie tygodnie były dla The Reds fatalne i przegrywali mecz za meczem na własnym boisku w Premier League. Poskutkowało to spadkiem na szóste miejsce w tabeli. Strata do czwartej Chelsea wynosi teraz pięć punktów. Do zakończenia sezonu zostało już tylko dziewięć kolejek.

Lubię być optymistą, ale patrząc na układ tabeli prawie niemożliwe jest to, byśmy awansowali do Ligi Mistrzów poprzez Premier League. Oba kluby z Manchesteru są daleko przed nami. Na fali znoszącej jest Chelsea, podobnie jak Tottenham, który może liczyć na wsparcie Garetha Bale’a – ocenił Klopp.

Liverpool nie zadowoli się Europa League

Brak miejsca w czołówce rozgrywek ligowych poważnie uderzyłby w budżet klubu. Cios byłby tym większy, że The Reds nie tak dawno wygrali te rozgrywki. – Uważam, że dostanie się do Ligi Mistrzów poprzez pierwszą czwórkę Premier League będzie bardzo trudne – dodał bez ogródek menedżer.

Czy to oznacza, że Klopp widzi szansę na to, by Liverpool sięgnął po rocznej przerwie po triumf w Champions League i w ten sposób zapewnił sobie prawo gry w tych rozgrywkach w kolejnym sezonie? – Cóż, rzadko zdarza się, by mając takie problemy kadrowe jak my mieliśmy w tym roku, zespołowi udało się wygrać Puchar Europy – powiedział.

Póki co Liverpool jest na etapie ćwierćfinału. W poprzedniej rundzie rozgrywek uporał się z RB Lipsk.

Komentarze

Comments 4 comments