Młody napastnik Chelsea wierzy, że latem wróci do gry

Napastnik Chelsea, Armando Broja wierzy, że latem wróci do pełnej sprawności po poważnej kontuzji i wraz z całym zespołem będzie mógł przygotowywać się do nowego sezonu.

Armando Broja
PressFocus Na zdjęciu: Armando Broja
  • Broja nieźle spisywał się na początku obecnego sezonu
  • W grudnia doznał poważnej kontuzji i nie gra od tego momentu
  • Młody zawodnik liczy na powrót do pełnej sprawności podczas letniego obozu przygotowawczego

Armando Broja coraz bliżej powrotu do gry

Po wywarciu pozytywnego wpływu podczas wypożyczenia z Southampton, ówczesny menedżer Chelsea, Thomas Tuchel, zatrzymał Broję w pierwszym zespole The Blues na sezon 2022/23.

Chociaż Tuchel został wkrótce zwolniony, jego następca Graham Potter konsekwentnie wykorzystywał absolwenta akademii z Chelsea. Przed mistrzostwami świata reprezentant Albanii we wszystkich rozgrywkach trzykrotnie wystartował w pierwszym składzie i 15 razy pojawił się na boisku jako rezerwowy. Jego jedyny gol padł w meczu Premier League z Wolverhampton Wanderers w październiku.

Jednak 21-latek został zmuszony do opuszczenia pozostałej części kampanii z powodu poważnej kontuzji, której doznał podczas grudniowego meczu towarzyskiego z Aston Villą. Według Evening Standard młody zawodnik rozpoczął już lekkie treningi i wierzy, że latem podczas przygotowań do nowego sezonu będzie mógł trenować razem z resztą zespołu.

Choć Broja nie jest wymieniany jako podstawowy zawodnik stanowi idealną alternatywę dla trenera do rotacji składem, co pokazywał na początku obecnych rozgrywek.

Zobacz również: Bramkarz Porto na liście życzeń Manchesteru United

Komentarze