Maurizio Sarri może wrócić do Premier League

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Maurizio Sarri do wtorku był postrzegany za zdecydowanego faworyta do objęcia sterów nad Romą. Ostatecznie amerykańscy właściciele Wilków podjęli decyzję o zatrudnieniu Jose Mourinho. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości Włocha wskazują, że może wrócić do Premier League.

Arsenal i Tottenham w grze o trenera

Maurizio Sarri według medialnych doniesień rozpoczął rozmowy z Tottenhamem Hotsur tuż po ogłoszeniu informacji o rozstaniu Jose Mourinho z klubem. Z kolei Football Italia podaje, że Arsenal również prowadzi rozmowy z 62-latek, przygotowując się do życia po ewentualnym rozstaniu z Mikelem Artetą.

Włoski trener jest otwarty na to, aby wrócić na Wyspy Brytyjskie. Przypomnijmy, że Sarri w przeszłości prowadził Chelsea, z którą wygrał Ligę Europy. Doświadczony szkoleniowiec wciąż natomiast jest związany umową z Juventusem, z którym ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku.

Giganci Serie A mieli możliwość wypowiedzenia umowy o wartości sześciu mln euro rocznie z Sarrim do końca kwietnia. Gdyby się na to zdecydowali, to musieliby uiścić odszkodowanie w kwocie 2,5 miliona euro. Niemniej sternicy Juventusu nie skorzystali z tej opcji.

Juventus będzie stawiał kłody pod nogami Sarriego?

W związku z powyższym Sarri, aby dołączyć do jakiegokolwiek innego klubu, musiałby rozwiązać swój kontrakt z Juventusem. Jeśli do tego by nie doszło, to władze Starej Damy mogłyby zażądać zadość uczynienia, aby pozwolić trenerowi odejść.

Sarri z Juventusem wygrał mistrzostwo Serie A. Prowadził tę ekipę łącznie w 51 spotkaniach, notując w nich 34 zwycięstwa, osiem remisów i dziewięć porażek. Dla porównania Andrea Pirlo jak dotąd prowadził Juve w 47 meczach, zwyciężając w 30 z nich. 10 razy notował remisy i siedem razy przegrywał. Średnia punktów to 2,13 przy 2,16 Sarriego.

Komentarze