Pochettino diagnozuje powód kryzysu Chelsea. “Muszę się z tym pogodzić”

Chelsea w pięciu pierwszych kolejkach sezonu 2023/2024 Premier League uzbierała tylko pięć punktów. Mauricio Pochettino uważa, że drużynie The Blues ciężko rywalizować bez kilkunastu kontuzjowanych zawodników.

Mauricio Pochettino
IMAGO / Graham Hunt Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Przybycie Mauricio Pochettino nie odmieniło gry Chelsea, która nadal jest kryzysie
  • The Blues po rozegraniu pięciu meczów mają na swoim koncie tylko pięć punktów
  • Argentyńczyk uważa, że jednym z powodów takiej sytuacji są liczne urazy w jego ekipie

“Mam płakać? Poskarżyć się? Ale komu? Muszę się z tym pogodzić”

W Chelsea po przyjściu Mauricio Pochettino nie zadziałał “efekt nowej miotły”. The Blues podobnie jak w poprzednim sezonie zawodzą na całej linii i po pięciu kolejkach nowej kampanii Premier League zdołali uzbierać tylko pięć punktów.

Argentyński szkoleniowiec przyczyny takiej sytuacji szuka w tym, że aż dwunastu zawodników londyńskiego klubu pauzuje z powodu kontuzji. Były trener PSG nie ma do dyspozycji m.in. Wesleya Fofany, Chrstophera Nkunku czy Reece’a Jamesa.

Posiadając do dyspozycji cały skład, możemy rywalizować, ale teraz nie mamy dostępnej pełnej kadry. Co możemy zrobić? Nie mam nic do powiedzenia… Kibice mogą to zrobić. W ten weekend dwunastu piłkarzy pauzowało z powodu urazów. ​​Mam płakać? Poskarżyć się? Ale komu? Muszę się z tym pogodzić – przyznał Mauricio Pochettino cytowany przez Fabrizio Romano.

Komentarze