Marcus Rashford
Marcus Rashford fot. Vladimir Pesnya / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Kolejny pozaboiskowy sukces Marcusa Rashforda!

Marcus Rashford może poszczycić się kolejnym sukcesem na polu walki z żywnościowym ubóstwem dzieci. Po wsparciu z sektora prywatnego przyszła pora na poparcie kampanii ze strony rządu brytyjskiego.

Czytaj dalej…

Anglik od dłuższego czasu mocno angażuje się we wspomniany problem. W październiku utworzył internetową petycję, w której wzywał brytyjski rząd do zobowiązania się w celu wsparcia dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Celem Rashforda było uzbieranie 100 tysięcy podpisów, co oznaczałoby, że petycja ta musiałaby zostać poddana pod dyskusję w parlamencie. Udało mu się uzbierać trzykrotność wymaganej liczby. Ostatecznie jednak wniosek został odrzucony. 22-latek wziął sprawy w swoje ręce i zorganizował inicjatywę społeczną na rzecz potrzebujących dzieci. Odzew z sektora prywatnego był ogromny. Restauracje, bary, kawiarnie i hotele Wielkiej Brytanii – też przecież zmagające się z problemami finansowymi związanymi z pandemią – tłumnie zgodziły się wspomóc ideę napastnika Manchesteru United.

Kampania Marchusa Rashforda przeciwko ubóstwu żywieniowemu sprawiła, że rząd Wielkiej Brytanii zobowiązał się do przekazania 400 milionów funtów na wsparcie dzieci w trudnej sytuacji i ich rodzin – możemy dziś przeczytać na stronie “ESPN”.

To kolejny wielki sukces młodego Anglika, który za swoje oddanie sprawie został niedawno odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, a także honorowym doktoratem na Uniwersytecie w Manchesterze. Choć jego drużynie nie wiedzie się najlepiej, sam zawodnik rozgrywa dobry sezon. W 12 spotkaniach zanotował 7 bramek i 3 asysty, w tym hat-tricka w starciu Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk.

Komentarze