Media: Manchester United wystawiony na sprzedaż

Manchester United
PressFocus Na zdjęciu: Manchester United

Według doniesień brytyjskich mediów właściciele Manchesteru United wystawili klub na sprzedaż. Rodzina Glazerów planuje całkowite odejście z Old Trafford.

  • Sky News podaje, że Manchester United może zostać sprzedany
  • Na taki krok miała w końcu zdecydować się rodzina Glazerów
  • Wkrótce doczekamy się oficjalnego komunikatu w tej sprawie

Glazerowie chcą sprzedać Manchester United

Sky News informuje, ze Manchester United został wystawiony na sprzedaż. Rodzina Glazerów miała skontaktować się z ekspertami, którzy mieli przeanalizować wszystkie możliwości na rynku finansowym.

Ich 17-letnia kadencja w United została naznaczona protestami fanów niezadowolonych z prowadzenia klubu i prawdopodobnie ich decyzja o sprzedaży klubu zostanie przyjęta z zachwytem. Mówi się, że oficjalne oświadczenie o ich planach może nadejść w najbliższym czasie.

Podczas, gdy Glazerowie odnieśli sukces we wczesnych latach swojego panowania na Old Trafford, nie zdobyli tytułu Premier League od 2013 roku. Okres po odejściu Sir Alexa Fergusona na emeryturę był naznaczony sportowym upadkiem i wieloma zwolnieniami menedżerów.

Pierwsze doniesienia o możliwej sprzedaży klubu pojawiły się w październiku, jakoby Glazerowie szukali nowych inwestycji, choć skala ich ambicji – całkowitej sprzedaży klubu – wyjaśnia się dopiero teraz.

Uznano, że wysoka cena sprzedaży osiągnięta przez Chelsea, gdy klub zmienił właściciela w maju, zachęciła Glazerów do zbadania dostępnych opcji. Chelsea została sprzedana za 4,25 miliarda funtów w trudnym okresie, w którym rząd Wielkiej Brytanii nałożył na nią sankcje ze względu na powiązania ówczesnego właściciela, Romana Abramowicza, z Władimirem Putinem.

Odejście Glazerów oznaczałoby koniec burzliwego okresu trwającego prawie dwie dekady w Manchesterze United.

Zobacz również: Oficjalnie: Manchester United podjął decyzję w sprawie Ronaldo!

Komentarze