Manchester United poza pucharami? UEFA precyzuje

W angielskich mediach pojawił się w poniedziałek sensacyjny artykuł, że Manchester United mógłby zostać nie dopuszczony do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Okazuje się jednak, że UEFA nie będzie aż tak surowa.

Zespół Man United
Obserwuj nas w
IMAGO / PA Images Na zdjęciu: Zespół Man United
  • Manchester United będzie mógł wystąpić w pucharach
  • Sytuację wyjaśniła UEFA
  • Wcześniej sugerowano w mediach, że może być z tym problem

Manchester United będzie mógł zagrać w pucharach

Dziennikarze The Sun zauważyli, że milioner Jim Ratcliffe ma udziały zarówno w Manchesterze United, jak i Nicei. Sugerowano przez to, że do europejskich pucharów w przyszłym sezonie mógłby zostać dopuszczony tylko jeden z klubów tego udziałowca. Jako że Czerwone Diabły zajmują niższą lokatę w tabeli, to one byłyby w tej sprawie poszkodowane.

POLECAMY TAKŻE

Jak donosi Daily Mail, na Old Trafford gościł niedawno sekretarz generalny UEFA, Theodore Theodoridis. Tematem spotkania z działaczami była właśnie groźba znalezienia się przez Manchester United na kursie kolizyjnym z Niceą.

Anglicy mieli usłyszeć od UEFA, że nie powinno być w tej kwestii problemu. Rafcliffe dopiero niedawno nabył udziały na Old Trafford i nie wprowadził jeszcze swoich ludzi do zarządu. W przypadku, gdyby oba kluby zakwalifikowały się do tych samych rozgrywek (Europa League), Manchester United musiałby po prostu udowodnić, że oba podmioty nie mają wspólnego zarządzania.

Komentarze