Man Utd – Leeds: demonstracja siły, popis Fernandesa i Pogby

Bruno Fernandes
PressFocus Na zdjęciu: Bruno Fernandes

Od efektownego zwycięstwa sezon 2021/22 Premier League zainaugurował Manchester United. Czerwone Diabły wysoko 5:1 pokonały na Old Trafford Leeds United. Na uwagę z pewnością zasługują trzy gole zdobyte przez Bruno Fernandesa oraz cztery asysty Paula Pogby. Bezbarwny występ w zespole gości zaliczył Mateusz Klich.

Na przerwę ze skromną zaliczką

W roli zdecydowanego faworyta do meczu przystępowali podopieczni Ole Gunnara Solskjaera i od początku dominowali na boisku. Czerwone Diabły na prowadzenie w 13. minucie powinien wyprowadzić Paul Pogba, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Francuz zdołał się jednak w pełni zrehabilitować.

W 31. minucie Pogba świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Bruno Fernandesa, który mając przed sobą tylko Mesliera zdobył swojego pierwszego gola w tym meczu. Jak się również okazało było to jedyne trafienie w tym meczu przed przerwą, na którą w pełni zasłużonym prowadzeniem schodzili gospodarze.

Bruno Fernandes i Pogba rozmontowali Leeds

Druga połowa rozpoczęła się od niespodziewanego gola dla Leeds United. Cztery minuty po przerwie do wyrównania fantastycznym uderzeniem z około 20 metrów doprowadził Luke Ayling. Odpowiedź Manchesteru United była niemal natychmiastowa. Gospodarze szybko rozwiali nadzieję gości na uzyskanie dobrego wyniku na Old Trafford.

W 52. minucie po raz drugi w tym meczu otwierającym drogę do bramki podaniem popisał się Pogba. Z piłką w pole karne wpadł wówczas Mason Greenwood i precyzyjnym strzałem z lewej strony pola karnego nie dał szans bramkarzowi. Dwie minuty później Manchester United miał na swoim koncie już trzy gole, a Pogba trzy asysty. Pomocnik gospodarzy ponownie dogrywał do Bruno Fernandesa, który świetnie wymanewrował defensywę i bramkarza Leeds, podwyższając następnie na 3:1.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, a przede wszystkim Bruno Fernandes i Pogba nie zamierzali na tym poprzestawać. W 60. minucie reprezentant Portugalii skompletował hattricka, tym razem wykorzystując fantastyczne podanie Victora Lindelofa z głębi pola. Osiem minut później było już 5:1. Tym razem piłkę w bramce Leeds uderzeniem ze środka pola karnego umieścił Fred, a w roli asystenta wystąpił… Pogba. Była to dla niego czwarta asysta w meczu.

Wynik 5:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.