Manchester City odda Valencii jednego z piłkarzy

La Liga
La Liga

Manchester City jest na ostatniej prostej w sprawie finalizacji transferu Ferrana Torresa z Valencii. Media donoszą, że w drugą stronę z Etihad Stadum na Estatio Mestalla podąży inny zawodnik – Yangel Herrera.

Czytaj dalej…

Wenezuelski pomocnik przeniesie się do Hiszpanii na roczne wypożyczenie. Valencia ma uzyskać przy tym opcję pierwokupu tego zawodnika. Wcześniej oba kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu Ferrana Torresa do Manchesteru City.

Herrera sprawdził się w La Liga

Yangel Herrera występował w tym sezonie w hiszpańskiej La Liga grając na wypożyczeniu w Granadzie. Pojawił się tam na boisku 36-krotnie, strzelając przy tym dwa gole i notując trzy asysty. Odegrał kluczową rolę i pomógł drużynie w awansie do europejskich pucharów. Granada zagra po raz pierwszy w Europa League.

Jeśli chodzi o Ferrana Torresa, to sam piłkarz jest zdecydowany na przenosiny do zespołu prowadzonego przez Josepa Guardiolę i już wcześniej ustalił warunki indywidualnego kontraktu z klubem z Etihad Stadium.

Udane negocjacje Manchesteru City

Przenosiny Torresa do Anglii są w zasadzie pewne. W środę doszło do kolejnej tury rozmów obu klubów. Media donoszą, że kwota transferu może opiewać na 25 milionów euro plus kolejnych 10 milionów euro w bonusach.

Komentarze