Man Utd z czwartą wygraną, Wilki lepsze od The Villans

Ole Gunnar Solskjaer

W dwóch pierwszych niedzielnych spotkaniach w ramach 12. kolejki angielskiej ekstraklasy zwycięstwa zanotowali gospodarze. Manchester United na Old Trafford pokonał 3:1 Brighton & Hove Albion, z kolei Wolverhampton Wanderers zwyciężył skromnie 2:0 z Aston Villą.

Czerwone Diabły przystępowały do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za przegrany bój z AFC Bournemouth. Z kolei team Grahama Pottera miał nadzieję na swoje trzecie z rzędu zwycięstwo.

Drużyna z czerwonej części Manchesteru wypracowała sobie w pierwszej połowie dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 17. minucie Andreas Pereira zamienił na gola podanie od Anthony’ego Martiala. Z kolei 120 sekund później prowadzenie na 2:0 dla Man Utd podwyższył Davy Pröpper, notując trafienie samobójcze.

W drugiej połowie Levis Dunk strzelił gola kontaktowego dla Mew. Niemniej radość z tego trafienia w szeregach gości została szybko stłumiona, bo dosłownie dwie minuty później do siatki trafił Marcus Rashford. Tym samym gospodarze wygrali swoje spotkanie 3:1, legitymując się czterema zwycięstwami, czterema remisami i czterema porażkami.

Podopieczni Nuno Espírito Santo przystępowali do swojej batalii w dobrych nastrojach, gdyż w środku tygodnia zaliczyli zwycięstwo w Lidze Europy, pozostawiając w pokonanym polu Slovana Liberec. Z kolei ekipa z Villa Park tydzień teamu straciła w 90. minucie punkt w boju z Liverpoolem FC, przegrywając 1:2.

W niedzielę piłkarze Wilków również mieli powody do zadowolenia, bo sięgnęli po komplet punktów, wygrywając 2:1 dzięki golom Rubena Nevesa i Raula Jimeneza. Wolverhampton zaliczył jednocześnie swoje trzecie zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii, mogąc pochwalić się dorobkiem 16 punktów na koncie.

Manchester United – Brighton & Hove Albion 3:1 (2:0)

1:0 Pereira 17′
2:0 Pröpper 19′ (sam.)